Notowania spółki CCC znalazły się obecnie w bardzo ciekawym miejscu. Po przebiciu poziomu 200 zł za akcję w kwietniu bieżącego roku notowania zaczęły tracić, a korekta trwa do dnia dzisiejszego. Czy to już czas na powrót do trendu wzrostowego?

CCC czeka powrót do trendu?

Strefę pomiędzy 153 a 161 zł można nazwać multi wsparciem. W tym rejonie wypada przede wszystkim poziom równości korekt w trendzie wzrostowym z szerokiego interwału czasowego, co jest kluczowym poziomem z punktu widzenia ruchu trendowego. Ponadto notowania zbliżają się do dolnego ograniczenia kanału spadkowego, który został automatycznie wyznaczony przez Squabera. Co jednak jeszcze ważniejsze, idealnie na tym kanale wypada równość ostatnich fal spadkowych, czyli zasięg dla korekty prostej, która jest najczęściej pojawiającym się układem korekcyjnym na rynkach finansowych. Nieznacznie niższej wypada ponadto strefa popytowa wyznaczona przez Squabera, co oznacza, że w tym rejonie pojawił się w historii nadzwyczajnie duży wolumen.

CCC czeka powrót do trendu?

Punktem decyzyjnym będzie dla mnie dotknięcie przez notowania dolnego ograniczenia kanału cenowego, gdyż będzie to oznaczać także test równości fal spadkowych. W związku z tym dołączam spółkę CCC do spółek alertowanych na Squaberze. Dzięki temu otrzymam mailowo powiadomienie od razu wtedy, gdy cena dotrze do wskzanego poziomu.

CCC czeka powrót do trendu?

Automatyczna analiza finansowa przeprowadzona przez Squabera pokazuje, że sytuacja spółki CCC jest dobra, co jest aspektem zdecydowanie potwierdzającym trend wzrostowy. Niemniej jednak jedna kategoria analizy stanowi ostrzeżenie. Otóż spółka CCC jest obecnie droga. Wskaźnik ceny do wartości księgowej na poziomie 7,13 zdecydowanie przekracza standardowy zakres, co może oznaczać, że notowania muszą obecnie spaść na niższe poziomy, aby wycena spółki była zgodna z fundamentami.