Zadłużenie Polski rośnie! Dziura budżetowa też. Obietnice wyborcze jednak zaczynają być realizowane. Zerowy kredyt i dopłaty do najmu, oto nad czym pracuje nowy rząd.

Bezpieczny kredyt 2% zakończony nabór

Bezpieczny Kredyt 2%, do którego nabór się zakończył z powodu wyczerpania środków na lata 2023 i 2024, zyskał dużą popularność, ponad 100 tys. wniosków i 55 tys. podpisanych umów. Jego zakończenie wywołało dyskusje na temat alternatywnych rozwiązań, które już były proponowane przez Koalicje Obywatelską w trakcie kampanii wyborczej 2023. Wiceminister ustawy kredyt 0% oraz dopłat do najmu w wysokości 600 zł, nad którymi pracuje aktualny polski rząd.

Podsumowania sesji i komentarze – https://squaber.com/pl/analysis

Rozbudowane analizy, konkretne okazje. To wszystko w Squaber.com codziennie. Dołącz na 360 dni do Premium i odbierz 30 dni GRATIS! DODATKOWO 20 zł zniżki i 10% chargbacka https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Projekt „Kredyt 0%” zakłada znaczące obniżenie kosztów związanych z zaciąganiem kredytu hipotecznego, co ma na celu stymulację rynku mieszkaniowego oraz wsparcie obywateli w zakupie własnych Mieszkań. „Dopłaty do wynajmu” mają z kolei za zadanie pomóc w utrzymaniu mieszkań na wynajem, co może być korzystne dla osób nieposiadających własnej nieruchomości.

Kto zyska przede wszystkim na bezpiecznym kredycie?

Zyskać na takim rozwiązaniu mogą przede wszystkim osoby, które planują zakup domu lub mieszkania, jak również ci, którzy wynajmują i potrzebują wsparcia finansowego. Z pewnością jednak zyskają deweloperzy, osoby posiadające mieszkania na wynajem oraz banki finansujące kredyty. Każda z tych grup może bowiem podnieść ceny lub zwiększyć obroty dzięki transferom budżetowym. Dlatego warto spojrzeć na rynek mieszkaniowy z perspektywy inwestora giełdowego i ponownie przeanalizować banki takie jak PKO BP, Pekao czy Alior Bank, które brały udział w rządowym projekcie Bezpieczny Kredyt 2% od samego początku i najwięcej na tym zyskały. Być może w nowym programie inne banki, takie jak BOŚ Bank czy ING oraz mBank szybciej się zaangażują.

Potencjalne podwyższenie limitu na bezpieczny kredyt

Dodatkowo deweloperzy mogą liczyć na wsparcie dla zakupu droższych mieszkań, ponieważ dyskutuje się o podwyższeniu limitu kredytu do nawet 900 tys. zł. Pozwoliłoby to na sfinansowanie większych zakupów w droższych lokalizacjach takich jak Warszawa czy Kraków. Dlatego deweloperzy z ofertą większych i droższych mieszkań mogą ostrzyć zęby na ten koncept. Jakie to firmy? 

Obejrzyj nagranie i dowiedz się jakie firmy deweloperskie mogą na to czekać

00:00 Powitanie 
00:20 Podsumowanie zmian cen  
05:25 Założenia nowego programu 
13:00 Zadłużenie Polski  
23:30 WIG-NRCHOM 
24:30 DOM:GPW 
30:00 DVL:GPW 
32:45 WIG-BANKI  
33:45 PKO:GPW 
35:20 PEO:GPW 
36:00 MBK:GPW 
36:50 ING:GPW 
38:20 BOS:GPW

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!