Czy wprowadzenie cen maksymalnych na ceny prądu to problem dla gospodarki czy rozwiązanie? Czy PKN Orlen okrada Polaków cenami diesla?

Weź udział w Grze Inwestycyjnej ING, która sponsoruje nasz dzisiejszy odcinek – https://www.grainwestycyjna.pl/

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Kryzys 2022 – finałowe rozdanie kart Banków Centralny. Jak je wykorzystać? https://edukacja.squaber.com/webinaria/kryzys-2022-finalowe-rozdanie-kart-bankow

Energetyka wodorowa – tanie paliwo przyszłości, czy relikt przeszłości? https://youtu.be/PPjQwNRPQE4

Wprowadzenie cen regulowanych zawsze kończy się tak samo – tzn. ograniczeniem produkcji oraz utrzymaniem popytu, a te rzeczy prowadzą do pogłębienia problemu. Nasz rząd idzie ścieżką Węgier, których waluta odrywa się od ścieżki obranej przez Polskę czy Czechy względem Euro. Pytanie, czy przed wyborami, nasi rządzący nie wymyślą kolejnych pakietów, które tylko przyspieszą dewaluację polskiego złotego…

Na giełdzie powinien być powiew świeżości, ponieważ danina Sasina nie weszła w życie. Jednak widocznie rynek skupia się na negatywnych aspektach bieżącej sytuacji, a nie pozytywnych, ponieważ żadnego pozytywnego ruchu nie widać.

Spółki takie jak Sunex (SNX) póki co nie wystrzeliły, podobnie Photon Energy (PEN). PKN Orlen jest oskarżany w sieci o to, że zawyża ceny paliw. Jednak czy tak faktycznie jest? Warto porównać sytuację paliw w Polsce a na giełdzie w Amsterdamie, aby zobaczyć czy faktycznie PKN Orlen zwiększa swoją marżę względem cen międzynarodowych .

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!