Pozytywne odczyty inflacji pobudzają giełdy do wzrostów. Samochody elektryczne mają zarówno zwolenników jak i przeciwników, ale pamiętać trzeba, że kierunek został obrany przez rządy i sprzedaż EV będzie rosła ze względu na dotacje! Chińskie spółki

Zyskaj codzienne komentarze, analizy i okazje w Squaber.com! Jeżeli jeszcze nie miałeś Squabera Premium to odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).  

Chińskie spółki takie jak Xpeng, Li Auto czy NIO zaraportowały bardzo dobry ostatni kwartał 2022 roku pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych. Po tym jak indeks giełdy chińskiej notuje wzrosty od kilku tygodni, a wcześniej został przeceniony o blisko 70%, teraz pokazuje siłę ze względu na dużo lepszą pozycję wyjściową niż indeksy zachodnie.

Zmiana polityki lockdownów rozbudza oczekiwania, że chińska gospodarka zacznie działać sprawniej, a popyt wewnętrzny się obudzi. Miesięczna sprzedaż samochodów w Chinach sięga 300 tys. sztuk, a dodatkowo pamiętać trzeba o celach w postaci min. 40% sprzedaży nowych samochodów jako elektryków do 2030 roku. Rząd chiński wprowadza dodatkowe bonifikaty dla kupujących elektryki.

W USA i Europie programy także mają miejsce, zwłaszcza amerykański Inflation Redution Act wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ promuje samochody wyprodukowane w USA. Pomimo jednak tego, Tesla notuje słabsze sprzedaże i cena akcji dotarła do 100 USD. W tym wszystkim nie można zapominać o doświadczonych markach takich jak niemiecki Volkswagen, BMW, Audi czy Mercedes, a także japońskie i koreańskie marki Toyota, Hyundai, Honda czy Kia. Każda z nich ma swoje plany na uplasowanie się w nowym świecie motoryzacji.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!