Czy benzyna zacznie tanieć? A może wręcz przeciwnie i podobnie jak żywność dobije nas w przyszłości? Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian, czy to jednak ona jest winna tej sytuacji?  Dołącz do Trading Universe od Conotoxia! – https://bit.ly/3UZdkFu

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Kryzys 2022 – finałowe rozdanie kart Banków Centralny. Jak je wykorzystać? https://edukacja.squaber.com/webinaria/kryzys-2022-finalowe-rozdanie-kart-bankow

Energetyka wodorowa – tanie paliwo przyszłości, czy relikt przeszłości? https://youtu.be/PPjQwNRPQE4

RPP pozostawiło stopę procentową NBP w październiku na niezmienionym poziomie. Czy to oznacza, że bank centralny otwiera drogę do wyższej inflacji? A może to dobry krok, bo dalsza podwyżka nieuchronnie doprowadziłaby do głębokiej recesji? Na to pytanie nie ma 100% odpowiedzi, ponieważ tylko przyszłość ją przyniesie.

Moim zdaniem, decyzja RPP jest słuszna. Dalsza podwyżka stóp doprowadziłaby wprawdzie do ograniczania inflacji bazowej, jednak ze względu na ogromny udział czynników zewnętrznych, przede wszystkim paliw i energii, w inflacji, powoduje, że nie jest możliwe ograniczenie inflacji bazowej tylko przez działalność NBP. Ceny usług muszą rosnąc, aby zrekompensować wzrost kosztów, więc nie popyt odpowiada za wzrost, ale podaż. A szykują się dalsze podwyżki chociażby cen energii elektrycznej i kolejna tarcza, tzw. solidarnościowa, nie pomoże. Przedsiębiorcy nie są nią ujęci.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!