Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII) zaprasza do wzięcia udziału w jubileuszowej 20 edycji Ogólnopolskiego Badania Inwestorów (OBI). Jak co roku, inwestorzy odpowiadają na pytania dotyczące tego. jak i kiedy inwestują, skąd czerpią informacje oraz jakie są ich potrzeby, opinie czy preferencje przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. To największe tego typu badanie w Polsce, którego celem jest stworzenie profilu inwestora indywidualnego. Wyniki badania są szeroko komentowane przez media branżowe, wykorzystywane w raportach, rankingach i prezentacjach oraz przyczyniają się do poprawy jakości oferty instytucji rynkowych.

W poprzednich edycjach brało udział blisko 4000 respondentów. W zeszłym roku wynik ten został przebity, co można powiązać z „pandemicznym” i „inflacyjnym” wzrostem zainteresowania inwestowaniem w naszym kraju. Już poprzednie edycje pokazały, że w ostatnich latach struktura wieku nieco odmłodniała, natomiast badanie OBI z zeszłego roku zwróciło uwagę na wzrost popularności pasywnego inwestowania wśród krajowych inwestorów oraz fakt, że kryptowaluty nie są już niszową klasą aktywów.

Wszystkie zebrane dane przedstawiane są zbiorczo, a więc każdy wypełniając ankietę pozostaje anonimowy. Wypełnienie ankiety zajmie maksymalnie 10 – 15 minut. Możesz nie tylko przyczynić się do opracowania profilu polskiego inwestora, ale także wygrać jedną ze 100 książek o tematyce inwestycyjnej.

Ankieta dostępna jest na stronie: www.sii.org.pl/obi. Wyniki Ogólnopolskiego Badania Inwestorów 2022 zostaną zaprezentowane na konferencji prasowej w grudniu 2022.