Początek 243. tygodnia nie przyniósł żadnych zmian w portfelu Stref Popytu. Pierwsze transakcje zostały przeprowadzone dopiero w środę. Spośród wygenerowanych w całym tygodniu 9 sygnałów reakcji na strefę popytu Squabera, zrealizowano 4 transakcje kupna. Pozycje, z którymi rozpoczynaliśmy miniony tydzień (EAT, EUR) zostały rozliczone na plusie. Patrząc z perspektywy indeksów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, zakończony tydzień oznaczał powrót do spadków.

Poniedziałek 12.09.2022:

Brak transakcji.

Wtorek 13.09.2022:

Brak transakcji na PKO Bank Polski SA (PKO) z uwagi na zbyt niskie RR.

Środa 14.09.2022:

Brak transakcji na PGNiG SA (PGN) z uwagi na zbyt niskie RR.

Sprzedaż AmRest SA (EAT) po osiągnięciu poziomu Stop loss wynikającego z prowadzenia pozycji po ATR. Transakcja dała 2,56% zysku w 6 dni.

Czwartek 15.09.2022:

Kupno KGHM Polska Miedź SA (KGH). Pozycja utrzymana, zejście w rejon poziomu Stop loss zostało szybko wyciągnięte.

Brak transakcji na Pekao SA (PEO) z uwagi na niskie RR.

Kupno Dino Polska SA (DNP). Pozycja prowadzona obecnie po ATR.

Sprzedaż Eurocash SA (EUR). Transakcja dała 7,78% zysku w 13 dni.

Brak transakcji na Jastrzębskiej Spółce Węglowej SA (JSW) z uwagi na zbyt niskie RR.

Piątek 16.09.2022:

Kupno PZU SA (PZU).

Brak transakcji na Ten Square Games SA (TEN) z uwagi na zbyt niskie RR.

Kupno Santander Bank Polska SA (SPL).

W rozpoczynający się tydzień wchodzimy posiadając w portfelu akcje KGHM Polska Miedź SA (KGH), Dino Polska SA (DNP), PZU SA (PZU) i Santander Bank Polska SA (SPL).

 

Stopa zwrotu z portfela – prosta, TWR, a może MWR (IRR)?

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 41 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów w tym tygodniu

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w tym tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży