Interwencja Banku Japonii przyniosła osłabienie dolara, po tym jak dzień wcześniej FED podwyższył stopy procentowe i zapowiedział dalszą, bezwzględną walkę z inflacją. Jak efektywnie inwestować w dobie dużej zmienności dzięki kontraktom terminowym na GPW? https://squaber.com/l/kontrakty-terminowe-2022

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Kryzys 2022 – finałowe rozdanie kart Banków Centralny. Jak je wykorzystać? https://edukacja.squaber.com/webinaria/kryzys-2022-finalowe-rozdanie-kart-bankow

Energetyka wodorowa – tanie paliwo przyszłości, czy relikt przeszłości? https://youtu.be/PPjQwNRPQE4

Zadłużenie świata nie pozwala na znaczące podwyższanie stóp procentowych. Jednak FED zamierza dociskać śrubę tak długo, aż inflacja zostanie stłamszona. Powoduje to dalszą aprecjację dolara, co uderza najmocniej w Japonię, która cały czas prowadzi luźną politykę pieniężną. Bank Japonii zdecydował się na interwencję sprzedając dolary i kupując jeny. Wywołało to ogromny spadek, jednak i tak nieduży względem wcześniejszych wzrostów USDJPY. Pokazuje to natomiast, że każda gospodarka ma limity. Niestety Bank Japonii nie jest w stanie bronić swojego kursu, ponieważ z drugiej strony cały czas prowadzi program skupu aktywów. Zatem sam wpakował się między młot, a kowadło.

W tym wszystkim Putin skaluje wojnę na Ukrainie, ponieważ chce przeprowadzić referenda w obwodach ługańskim, donieckim i chersońskim. Spowodują one uznanie tych części Ukrainy, za tereny rosyjskie, a tym samym Rosja będzie miała kolejny argument, aby uderzyć z ofensywą (tak jakby go potrzebowała…)

To wszystko ma wpływ na rynki światowe, które wprawdzie do wojny przywykły, ale każda kolejna eskalacja wywołuje nowe emocje. Przy jednocześnie coraz mniejszej płynności i droższym kapitale, trudno przeprowadzić niezbędne reformy i inwestycje. Nie ułatwia to bykom ich zadania.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!