Na dzień 31 stycznia 2022 (11:30) WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 13 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 5 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • a na 2 spółkach nie ma trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Najpewniej powiedzieć, że na ACP obecnie brak trendu. Walor próbuje przejścia we wzrosty, aczkolwiek szerzej patrząc – konsoliduje na drodze raczej na południe.

Allegro

Allegro utrzymuje się w spadkach, ale podbicie z połowy stycznia daje pewne nadzieje bykom. Niemniej jednak, trzeba tu czegoś więcej, by odwrócić trend.

CCC

CCC padło w styczniu jak kamień w wodę. Obecnie spółka próbuje znaleźć balans w rejonach 75 zł, oporowe 80 zł.

CDR
CD Projekt znowu przechodzi w trend spadkowy. Konsolidacja poniżej 210 zł bez większych zmian.

Cyfrowy Polsat
CPS w drugiej połowie miesiąca przeszło ku spadkom. Obecnie cena wspiera się na okolicach 31-31,40 zł, dalej wsparcie na 30 zł.

Dino
Dino końcem miesiąca przeszło w spadki, które zatrzymały się w rejonach cienia świecy z 5 listopada 2021, kilka złotych powyżej okrągłych 300 zł – silnie psychologicznego wsparcia.

JSW
JSW obecnie bez trendu. Cena forsuje lokalny szczyt w okolicach 42 zł, co przyciąga uwagę rynku. Możliwe są większe wahania na spółce w najbliższym czasie.

KGH

KGHM pozostaje w spadkach. Cena testuje wsparcia rejonów 137 zł. Kluczowe jest natomiast 130 zł.

LPP
LPP dalej w trendzie wzrostowym. Trwa korekta szybkich wzrostów z końca zeszłego roku. Testowane jest wsparcie 15500 zł.

Lotos
Lotos przeszedł w spadki. Notowania kłębią się w rejonach aktywnej strefy popytu 54-55 zł, jej wybicie to perspektywa spadkowa do 51 zł.

Mercator
Mercator dalej w spadkach. Styczeń to pogłębienie minimów i uspokojenie obecnie w rejonach 70 zł.

Orange
Orange w trendzie wzrostowym, aczkolwiek dalej konsolidacyjnie w zakresie od 7,60 do 8,80 zł.

Pekao S.A.
Pekao kontynuuje podróż we wzrostach. Kluczowy opór to obecnie 136 zł, a potem 140 zł.

PGE
PGE w trendzie spadkowym, cena męczy się na wsparciu rejonów 7,60 zł. Jego wybicie to perspektywa spadkowa do kolejnych wsparć co 20 groszy niżej.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie spadkowym, a notowania obecnie osiadły na aktywnej strefie popytu między 5,13 a 5,24 zł. Kolejne wsparcie na 5 zł.

PKN Orlen
Orlen przeszedł pod koniec miesiąca ku spadkom. Testowane jest wsparcie rejonów 70-71 zł, kolejne na około 67,5 zł.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym. W styczniu sprawnie odrabiano spadki z końca 2021, ale opór na 50 zł pozostaje niezdobyty.

PZU
PZU w trendzie spadkowym, aczkolwiek szeroko patrząc, mamy konsolidację od 34,5 do 37,5 zł – trwałe wybicie któregoś z tych poziomów byłoby istotne.

Santander Bank Polska
Santander w trendzie wzrostowym w styczniu odrobił całość spadków i utworzył nieco wyższy szczyt. Teraz trwa korekta.

TPE
Tauron utrzymuje trend spadkowy, czego nie zmieniła korekta w styczniu. Obecnie walor powrócił do spadków, a podaż stara się przełamać 2,40 zł.