Rynki oczekiwały na decyzję FOMC dotyczącą stóp procentowych, a bank centralny USA potwierdził wychodzenie z luźnej polityki pieniężnej w tym roku. Jak przełoży się takie działanie na giełdy?

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/ (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Nie mniej dużo dzieje się na naszym podwórku. KGHM został zwolniony z części podatku od kopalin, co zwiększy jego zasoby gotówkowe. Przypomnijmy, że podatek ten płacony jest przed zyskiem netto i związany jest z produkcją a nie efektywnością sprzedaży. Dlatego niezależnie czy spółka przynosi zysk czy stratę, to podatek od kopalin musiała płacić. Teraz, przez 11 miesięcy będzie to obciążenie mniejsze procentowo, choć wolumenowo według założeń budżetowych nie. Dzień wcześniej spółka podała wyniki sprzedażowe za IV kwartał, które okazały się gorsze niż rok temu, ale cały rok jest lepszy.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!