Ostatnie komunikaty płynące z PZU doprowadziły do sporej wyprzedaży. Pojawiły się obawy o rentowność. KGHM traci już od dłuższego czasu, pomimo bardzo wysokich cen miedzi, złota i srebra. Co warto dodać do portfela?

Specjalny webinar edukacyjno-analityczny: Praktyczne wykorzystanie wolumenu – case study, analiza bieżąca https://edukacja.squaber.com/webinaria/wydarzenie-specjalne-20211125 – TYLKO W SQUABER.COM – otwarte spotkanie, natomiast nagranie będzie tylko dla Premium.

BLACK FRIDAY – od czwartku wieczorem, przez cały piątek, dołącz do Squabera Premium na WYBITNIE atrakcyjnych warunkach. Wyczekuj oferty już dziś na https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Każda z firm ma swoje kule u nogi. Finansowy gigant, po tym jak jego aktywa bankowe odrodziły się niczym feniks z popiołów, wpadł w niską rentowność ubezpieczeń komunikacyjnych. Inflacja daje się we znaki, a rosnące stopy procentowe ciążą także na portfelu inwestycyjnym PZU. Jednak czy te dwie rzeczy faktycznie mocno obciążą wynik grupy PZU?

KGHM natomiast ulega presji ze względu na obawy o wzrost gospodarczy w Chinach, które zmagają się przede wszystkim z problemami braku wystarczających zasobów energii elektrycznej. Cena miedzi jednak nie odzwierciedla tych obaw. Cały czas oscyluje między 9 a 10 tys. USD za tonę, co jest ponad dwukrotnie więcej niż przez ostatnie kilka lat. Do tego złoto i srebro także są zdecydowanie wyżej niż średnia cena z ostatnich lat.

Czy może jednak obie spółki największy swój problem mają w akcjonariacie?

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!