Prezes FED wskazuje, że być może czas na spowolnienie w ścieżce podwyżek stóp procentowych. Euforia zapanowała na rynku po raz drugi w listopadzie! Nie wiele to jednak zmieniło w obrazie gospodarki, o czym warto pamiętać!
Jeżeli jeszcze nie miałeś Squabera Premium to odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium). 

W tym tygodniu czeka nas jeszcze bardzo ważny odczyt NFP, czyli zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA. Dla giełd może być to odczyt zmieniający kompletnie nastawienie do rozwoju dalszej sytuacji. Z jednej strony, dobry odczyt, pokaże FEDowi, że jego zadanie jeszcze nie zostało zakończone, zwłaszcza jak zaczną rosnąć wynagrodzenia mocniej od oczekiwań. Z drugiej strony, kiedy dane okazałyby się słabsze od oczekiwań, to giełdy mogą zacząć obawiać się głębszego spowolnienia, a nawet recesji.

Wczorajsze zakończenie miesiąca przyniosło dość ciekawy obrót na wielu rynkach. W Polsce duże obroty związane z rebalancingiem międzynarodowych funduszy, a w Australii i Azji nastąpiła realizacja zysków z ostatnich tygodni. DAX40 dobił do długo wyczekiwanego oporu, a SP500 przetestował poziom 4080 pkt, który także jest ważny z perspektywy technicznej.

Najciekawiej jednak wygląda sytuacja na polskim złotym, który nie wykorzystał momentum. USDPLN nie jest w stanie dalej spadać, a PLN względem innych walut nawet traci. Czyżby czas na realizację zysków?

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!