Na dzień 30 kwietnia 2021 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 3 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 16 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • a na 1 spółce nie ma wyraźnego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco co prawda w trendzie wzrostowym, aczkolwiek jest on dość skromny. Udało się wyrwać z głównej konsolidacji, a pobliskim oporem są 72 zł.

Allegro

Allegro utrzymuje trend spadkowy. Kwiecień to głównie konsolidacja, którą da się zaobserwować między 52 a 60 zł.

CCC

CCC utrzymuje się w trendzie wzrostowym, generalnie jednak konsoliduje – notowania mają wyraźny problem z przebiciem okolic 105 zł.

CDR
CDR kontynuuje spadki, roztrzaskując kolejne wsparcia. Obecnie cena znajduje się w okolicach wsparć z przełomu 2018/19, tj. rejonów 170 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS w trendzie wzrostowym. Kwiecień to zaokrąglony szczyt pod 31 zł, po utworzeniu którego cenie ewidentnie brakuje sił do dalszych wzrostów.

Dino
Na Dino najpewniej powiedzieć, że nie ma trendu. Notowania konsolidują między 240 a 270 zł, wybicie któregoś z tych poziomów może się okazać kluczowe.

JSW
Trend wzrostowy na JSW słabnie. Notowania spędziły kwiecień na ruchu bocznym, po tym jak nie udało się wybicie 34 zł. Wsparcie to 28 zł.

KGHM

KGHM utrzymuje trend wzrostowy, aczkolwiek dalej wybitnie konsolidacyjnie na spółce. Końcem miesiąca notowania reagowały na rejony 210 zł, kluczowe byłoby wybicie 220 zł.

LPP
LPP we wzrostach, które w kwietniu sprawnie przyspieszyły. Notowania dotknęły 10 tysięcy zł, które pozostają istotnym psychologicznym oporem.

Lotos
Lotos kontynuuje trend wzrostowy, dość spokojnie i stopniowo. Testowany jest wierzchołek z marca br. na 48,5 zł, jest to ważny krótkoterminowy opór.

Mercator
Świeżynka w indeksie wciąż w spadkach. Kwiecień na MRC nie okazał się łaskawy, notowania osiadły wewnątrz luki z lipca 2020.

Orange
Orange zakończył kwiecień jeszcze w trendzie wzrostowym, co jest zasługą pokaźnej szpicy, jaką utworzyły notowania. Niestety wygląda na to, że zostanie ona w dużej mierze zniesiona.

Pekao S.A.
PEO utrzymuje się we wzrostach. W kwietniu cena wzrastała stopniowo, by dostać przyspieszenia pod koniec miesiąca. Ważniejszy opór na 87 zł.

PGE
PGE w trendzie wzrostowym. Kwiecień to kilka pokaźnych świec przy podwyższonym wolumenie, które wyniosły cenę pod potencjalną strefę podaży powyżej 10,25 zł.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. Cenie udało się uwolnić z kilkumiesięcznej konsolidacji. Po dotarciu do oporów z września 2017, koryguje wzrosty.

PKN Orlen
Orlen utrzymuje trend wzrostowy. W kwietniu cena powoli odrabiała straty z drugiej połowy marca, trzeba jednak wybicia 70 zł, by byki odetchnęły.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym. Końcem miesiąca powiódł się atak na szczyt z początku roku, a notowania znalazły się ponad strefą Squabera 34,5-35,2 zł.

PZU
PZU utrzymuje się w trendzie wzrostowym, niezmiennie jednak dość szeroko od lutego konsoliduje. Należy obserwować wybicia 29 i 34,5 zł.

Santander Bank Polska
SPL kontynuuje trend wzrostowy. Kwiecień to dalsza konsolidacja, końcem miesiąca przypuszczono atak na krytyczne 226 zł – na razie nieudany.

TPE
Tauron kontynuuje trend wzrostowy. W kwietniu powiodło się wybicie oporów w rejonach 3,28 zł, a notowania znalazły się najwyżej od końca 2017 roku.