Spadki na spółkach węglowych – JSW, Bogdance (LWB), Bumechu (BMC) czy Coal Energy (CLE) związane są z zapowiedziami rządu Chin na temat zwiększenia produkcji w kopalniach Państwa Środka. Ceny jednak kontraktów nie spadają na łeb na szyję. Mocne spadki zalicza CD Projekt (CDR), który poinformował o przesunięciu publikacji nowych wersji gier. Czyżby Zarząd stał się zbyt ostrożny?

Wszechobecna inflacja dotyka także Squabera, od 1 listopada rośnie cena abonamentu, dlatego zagwarantuj sobie cenę już dziś i nie martw się wzrostem cen w przyszłości!

Skorzystaj z dostępu do Squabera Premium już dziś! https://l.squaber.com/oferta-dostepu-squabera-premium/

Zarejestruj się w Squaber.com i otrzymaj ebook o naszych strategiach! https://squaber.com +125% w strategii Szczyty i Dna!

Konferencja Inwesting Masterclass XTB – https://bit.ly/xtb-investing-21
Gadżety inwestorskie –
https://trader-zone.pl

Rola węgla w energetyce jest ogromna, co więcej, w najbliższych latach, według różnych projekcji, wciąz będzie się utwierdzała pozycja tego surowca. Głównie za sprawą Indii, Chin oraz Afryki. Emocje wokół notowań cen węgla są uzasadnione, ponieważ tak znaczący wzrost, powoduje, że koszt wytworzenia energii, a co za tym idzie wszystkiego innego, diametralnie rośnie, dodatkowo napędzając emocje. Pytanie jednak jakie powinni zadać sobie inwestorzy, to czy jest szansa na utrzymanie się wysokich cen węgla w długim terminie?

Co więcej, węgiel nie żyje w odosobnieniu, tzn. gaz ziemny i ropa także mają wymierny wpływ na kształtowanie się cen węgla. Aktualna hossa energetyczna dobiegła do miejsca, gdzie podaż z popytem znalazł konsensus, a od działań spółek, rządów państw oraz sieci dostaw zależy, czy będzie dalszy wzrost czy zakończenie kryzysu energetycznego.

Poza jednak węglem, bardzo dużo się dzieje także w innych spółkach. CDR poinformował o przeniesieniu publikacji nowych wersji gier na datę późniejszą, co inwestorzy odebrali negatywnie. Po wynikach spółki Asbis, ta spada, pomimo, że są one dobrymi – co zatem napędza obawy?

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!