Tydzień rozpoczęliśmy o szczepionkowej euforii na giełdach i aż trzech sygnałów transakcyjnych, wszystkie wykorzystano: Orange (OPL), GPW oraz Citi Handlowy (BHW). Bardzo dobrze poradził sobie ten ostatni – cena dotarła do zakładanego TP już kolejnego dnia, ruch w poniedziałek był na tyle dynamiczny, że udało się już ustawić SL po metodyce ATR. Niestety we wtorek zaraz po otwarciu cena wybiła to SL i ruszyła do TP… zrealizowano tym samym zysk połowiczny, wysokości 4,85% w jeden dzień. We wtorek też zamknięto wreszcie pozycje na Asseco (ACP), które w portfelu było już 12 dni. Pozycja wyleciała ostatecznie na przesuniętym SL, inkasując zysk 4,38%. Również tego dnia swój TP osiągnęło Orange, w jeden dzień zrealizowano zysk na poziomie 5,78%. W czwartek nadszedł sygnał na Ciechu (CIE), jednak tam byliśmy de facto na poprzednich szczytach, a dalej rysował się opór, stąd nie było właściwym przesuwać TP wyżej. Transakcji nie zawarto, jako że RR było w okolicach jedności. Końcówka tygodnia to alert na ING, gdzie jednak stosunek RR wynosił około 1,3, a zatem pozycji nie otwarto.

OTWARTY webinar
17.11.2020 20:00
Wykorzystaj oscylatory do kupna w dołku po korekcie!

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 147. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 147. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

BHW transakcja kupna 09.11.2020

Składniki portfela na 13.11.2020

GPW transakcja kupna 09.11.2020

OPL transakcja kupna 09.11.2020

BHW transakcja sprzedaży 10.11.2020

ACP transakcja sprzedaży 10.11.2020

OPL transakcja sprzedaży 10.11.2020

CIE brak transakcji 12.11.2020

ING brak transakcji 13.11.2020