W poniedziałek na poziomie SL zamknięto transakcję na Medicalgorithmics (MDG), realizując stratę 5,43%. Kolejnego dnia na przesuniętym po ATR poziomie wyjścia zamknięto pozycję na Ciechu (CIE). Walor ten dość długo trzymał nas w niepewności, kołacząc się wokół ceny otwarcia. Ostatecznie utworzenie maksimum we wtorek pozwoliło przestawić SL na 31,03 zł. Następnie nastąpił spadek i wybicie tego poziomu, co dało sygnał do sprzedaży. W 12 dni osiągnięto przy tym zysk 1,74%. W środę rano nadeszły alerty na Tauronie (TPE) i GPW. Na obu tych spółkach otwarto pozycję, jednak na tej drugiej zamknięto ją w stracie już po kilku godzinach – zrealizowano tym samym stratę 2,25%.

W piątek zamknięto transakcję na TPE, jako że notowania w punkt osiągnęły poziom SL, po czym niestety odbiły. Co gorsza, sesję wcześniej zabrakło nieco powyżej grosza, by zabezpieczyć pozycję na poziomie Break-Even po metodyce ATR, strata wyniosła 5,48%. Sygnał nadszedł na Comarchu (CMR), gdzie stosunek RR dla transakcji wyniósł 1,56 – wystarczająco, a zatem walor ten wpadł do naszego portfela i jest obecnie jedynym w nim.

OTWARTE spotkanie analityczne!

KGHM – przystanek przed nowymi szczytami czy koniec rajdu?

poniedziałek, 7 września, godz. 20:00. Liczba miejsc ograniczona.

Portfel Strefy Popytu w kończącym się tygodniu stracił 1,5%, zaś indeksy straciły: WIG 3,28%, WIG20 3,92%, a mWIG40 zyskał 2,22%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 137. tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 137. tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

MDG transakcja sprzedaży 31.08.2020

Składniki portfela na 04.09.2020

CIE transakcja sprzedaży 01.09.2020

TPE transakcja kupna 02.09.2020

GPW transakcja kupna i sprzedaży 02.09.2020

TPE transakcja sprzedaży 04.09.2020

CMR transakcja kupna 04.09.2020