W co zainwestować teraz nawet niewielkie kwoty, pomimo bessy? Giełdowe spółki raportują dobre wyniki, pomimo obaw o spadek koniunktury. Rosną kryptowaluty, metale. Czyżby koniec spadków i czas na nową hossę?

Codzienne podsumowania, komentarze i analizy. Do tego sygnały i alerty – tylko w Squaberze Premium. Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

A może tylko przysłowiowa burza przed gospodarczą zapaścią? Ceny paliw i nieruchomości wzbudzają dużo emocji. Na stacjach obserwujemy już ceny poniżej 7 zł za litr popularnej PB95. Natomiast na rynku nieruchomości pomimo większej liczby ofert, wciąż nie ma znaczącego spadku cen. Czy właściciel Atala (1AT) – dużej firmy deweloperskiej, ma rację i spółki deweloperskie przejdą suchą nogą przez spowolnienie, pod warunkiem, że nie zapożyczały się po wysokich stopach procentowych? Czy jest szansa na zakup taniego mieszkania?

Na rynkach finansowych zapanowała euforia po niższych odczytach inflacji z USA. Jednak czy aby na pewno jest to powód do takiej radości? Rentowności obligacji wciąż są na najwyższych poziomach od lat i nic nie wskazuje na to, aby miały spadać. To wskazuje na utrzymujące się wysokie koszty kredytowe. Kredyty w bankach będą drogie tak długo, dopóki nie obniży się stopa procentowa. Rada Polityki Pieniężnej z prof. Glapińskim na czele podejmie decyzje dopiero we wrześniu, ale oczekuje się, że stopa procentowa będzie jeszcze lekko rosła.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!