Na dzień 31 maja 2020 WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 11 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 7 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • 2 spółki nie mają jasno określonego trendu.

 Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
Trend spadkowy na spółce słabnie, w drugiej połowie czerwca jednak cena obrała na powrót kierunek południowy, być może wsparciem będzie potencjalna strefa Squabera na 15 zł.

CCC
CCC w słabnącym trendzie spadkowym, a na wykresie można zaobserwować trójkątną formację, której podstawą jest poziom około 60 zł.

CDR
CDR wciąż w trendzie wzrostowym. Pierwsza połowa miesiąca to korekta do okolic 350 zł, zaś druga – wzrosty do poprzedniego szczytu. Oporowe jest 415 zł.

Cyfrowy Polsat
Na CPS co rusz ulega zmianie kolor wskaźnika, stąd należy uznać, że aktualnie nie da się wyznaczyć trendu. Cena waloru pozostaje w lekko trójkątnej konsolidacji.

DINO
DNP utrzymuje trend wzrostowy. Walor wspina się na kolejne maksima, jednak stoi przed wyzwaniem sforsowania problematycznych 208 zł.

JSW
JSW, choć formalnie w trendzie wzrostowym, tkwi w trójkątnej formacji z poziomem wsparcia na 18 zł.

KGHM
KGH pozostaje w trendzie wzrostowym, który jednak w czerwcu wyhamował. Na ten moment trwa wąska konsolidacja w rejonach 90 zł.

LPP
LPP po teście niecałych 8 tysięcy zł wrócił do trendu spadkowego. Co więcej, zgodnie ze wskaźnikiem, przybiera on na sile. Aktywna strefa popytu na 5950 zł.

Lotos
Początek czerwca dawał nadzieję, że trend spadkowy na Lotosie powoli się zakończy. Cena natrafiła jednak na opór na 67,5 zł i wróciła do stopniowych spadków.

mBank
Pierwsze dni czerwca osłabiły trend spadkowy na MBK, lecz w okolicach 267 zł wyraźnie zabrakło bykom paliwa. Teraz trwa wąska, około 15-złotowa konsolidacja.

Orange
Orange w drugiej połowie miesiąca powrócił do trendu spadkowego. Aktualnie wsparciem jest poziom 6,15 zł.

Pekao S.A.
PEO w słabnącym trendzie spadkowym, wyrażającym się de facto przez leniwe ruchy w strefie konsolidacji. Ważnym wsparciem jest 52,5 zł.

PGE
Po wejściu w trend wzrostowy, również na PGE zabrakło siły do dalszych wzrostów. Od poziomu 8,5 zł trwa wciąż korekta spadkowa.

PGNiG
PGN kontynuuje trend wzrostowy, przy czym po luce na otwarciu sesji z 16 czerwca walor przeszedł w delikatne spadki.

PKN Orlen
Gigant paliwowy w okresie bez trendu. Nie można powiedzieć, by się on zmieniał na wzrostowy, jako że PKN od dłuższego czasu, nie licząc pewnych epizodów, trwa w konsolidacji.

PKO BP
Największy bank w Polsce w trendzie spadkowym, konsolidacja jednak na walorze ma swoje początki już w maju. Jej granice to około 20 – 25 zł.

Play Communications
Play końcem miesiąca zaczął osłabiać trend spadkowy. Telekom wybił z konsolidacji w zakresie 28 – 30 i domknął lukę spadkową z maja.

PZU
PZU u początku czerwca próbował wybicia z konsolidacji, które jednak spełzło na niczym. Pozostaje w trendzie spadkowym, a reakcji popytu potencjalnie można wypatrywać na 28,3 zł.

Santander Bank Polska
SPL osłabił trend spadkowy dzięki wzrostom w pierwszych dniach miesiąca. U jego końca natomiast testował aktywną strefę popytu Squabera na 176 zł.

TPE
Czerwiec to imponujące wzrosty na Tauronie, które doprowadziły tą spółkę aż do 2,8 zł. Końcem czerwca cena nie zakończyła jeszcze korekty tego ruchu, znalazła się jednak w rejonach wsparć, gdzie może zatrzymać ruch.