Podobnie jak ostatnio, tak i w tym (131.) tygodniu prowadzenia portfela Stref Popytu mieliśmy do czynienia z flautą. Nadeszło 5 alertów… ale ze stref podaży. W poniedziałek natomiast zaalertowana została strefa popytu na mBanku (MBK). Alert spełniał wszelkie przesłanki strategii, stąd zawarto transakcję. Kłopotów nastręczał wybór poziomu realizacji zysków, a więc wyznaczenie ostatniego szczytu. Po konsultacjach uznaliśmy go na 244,68 zł, kierując się dobrze zaznaczonym górnym ograniczeniem strefy konsolidacji z drugiej połowy czerwca. Już we wtorek zysk na pozycji przekroczył ATR(14), a zatem zgodnie z założeniami strategii, poziom SL został przesunięty na BE (czyli cenę otwarcia). W trakcie sesji, gdy formowane było dzienne maksimum, SL podążał za ceną, by finalnie zatrzymać się na 216,85 zł. Pod koniec dnia cena wybiła ten poziom, zamykając pozycję, z której zysk wyniósł 1,43%. Uchroniło to portfel przed stratą, jako że do końca tygodnia cena wybiła pierwotne SL. Na piątek, 24.07.2020, portfel pozostaje pusty.

45 pkt. % przewagi sWIG80 nad WIG20! Gaming się kończy?

Portfel Strefy Popytu w kończącym się tygodniu zyskał 0,19%, zaś indeksy: WIG 1,23%, WIG20 0,80%, a mWIG40 1,47%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 131 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

MBK transakcja kupna 20.07.2020

Składniki portfela na 24.07.2020

MBK transakcja sprzedaży 21.07.2020