Podobnie jak ostatnio, tak i w tym (131.) tygodniu prowadzenia portfela Stref Popytu mieliśmy do czynienia z flautą. Nadeszło 5 alertów… ale ze stref podaży. W poniedziałek natomiast zaalertowana została strefa popytu na mBanku (MBK). Alert spełniał wszelkie przesłanki strategii, stąd zawarto transakcję. Kłopotów nastręczał wybór poziomu realizacji zysków, a więc wyznaczenie ostatniego szczytu. Po konsultacjach uznaliśmy go na 244,68 zł, kierując się dobrze zaznaczonym górnym ograniczeniem strefy konsolidacji z drugiej połowy czerwca. Już we wtorek zysk na pozycji przekroczył ATR(14), a zatem zgodnie z założeniami strategii, poziom SL został przesunięty na BE (czyli cenę otwarcia). W trakcie sesji, gdy formowane było dzienne maksimum, SL podążał za ceną, by finalnie zatrzymać się na 216,85 zł. Pod koniec dnia cena wybiła ten poziom, zamykając pozycję, z której zysk wyniósł 1,43%. Uchroniło to portfel przed stratą, jako że do końca tygodnia cena wybiła pierwotne SL. Na piątek, 24.07.2020, portfel pozostaje pusty.

45 pkt. % przewagi sWIG80 nad WIG20! Gaming się kończy?

Portfel Strefy Popytu w kończącym się tygodniu zyskał 0,19%, zaś indeksy: WIG 1,23%, WIG20 0,80%, a mWIG40 1,47%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę “Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 131 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

MBK transakcja kupna 20.07.2020

Składniki portfela na 24.07.2020

MBK transakcja sprzedaży 21.07.2020

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.