W 126 tygodniu prowadzenia portfela Strefy Popytu odnotowaliśmy zysk na poziomie 0,64%. Tydzień generalnie był mieszany, o czym świadczą pozycje opisane poniżej.
W poniedziałek do portfela wpadły spółki Global Trade (GTC) i Budimex (BDX) oraz wypadło na Stop Lossie PKO z wynikiem -3,40%. We wtorek na SL kroczącym wg ATR (opis poniżej) wypadło GTC na poziomie wejścia. W czwartek wypadł na SL kroczącym BDX dając wynik +4,40%. Również w czwartek ponownie wpadło PKO po alercie ze Strefy Popytu. Ostatnią transakcją w minionym tygodniu było zasilenie portfela o akcje spółki ING.
Do portfela nie wpadły spółki Orange (OPL), Grupa Azoty (ATT), Energa (ENG) i Kęty (KTY) z uwagi na niski stosunek zysku do ryzyka, który zgodnie ze strategią musi wynosić miniumum 1,5:1.

Zapraszamy webinar

Jak inwestować w modne sektory?

 22.06.2020, 20:00

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 0,64%, również zyskał indeks WIG 1%, WIG20 1,06%, natomiast stracił mWIG40-0,43%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 126 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 126 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

PKO transakcja sprzedaży 15.06.2020

BDX transakcja kupna 15.06.2020

GTC transakcja kupna 15.06.2020

BDX transakcja sprzedaży 18.06.2020

OPL brak transakcji 15.06.2020

PKO transkacja kupna 18.06.2020

ING transakcja kupna 19.06.2020

Składniki portfela