Podsumowanie

  • Wig 20 kontynuuje korektę,
  • światowe wydarzenia mogą wyciągnąć główny indeks wyżej,
  • PKN Orlen liderem wzrostów.

Pomimo tego, że dzisiejsza sesja zakończyła się na plusie, to z uwagi na korzystnie układającą się krótko i średnioterminową sytuację na świecie, można czuć pewien niedosyt. Ostatecznie WIG20 osiągnął 0,5% nad kreską, czyli słabiej niż m.in. we Francji, Włoszech i Niemczech. Pozytywne nastroje na rynkach wspieraną są wynikiem wyborczym w Japonii oraz korzystnym z punktu widzenia byków wyborem nowego premiera w Wielkiej Brytanii. Nie bez wpływu na rynki wschodzące pozostaje sytuacja w USA, gdzie indeks SP500 osiągnął nowe historyczne maksima.WIG20

Z technicznego punktu widzenia niewiele na głównym indeksie WIG20 się zmieniło. W dalszym ciągu stoimy w perspektywie większej korekty, która powinna dotrzeć, co najmniej w rejon linii trendu spadkowego.

PKN Orlen reaguje na strefę popytową

pkn orlen

Ciekawą sytuację mamy za to na notowaniach spółki PKN Orlen. Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem o ponad 2%, co można uznać jako reakcję na strefę popytu zlokalizowaną w rejonie cenowym 65 zł. W przypadku kontynuacji wzrostów oczekuję ruchu przynajmniej w pobliże strefy 69 zł.

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe? Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?