Podsumowanie

  • Informacja o sprzedaży Pekao ciągnie WIG20 w dół
  • KGHM ciągle w lokalnym trendzie wzrostowym

Dzisiejszą sesję na najważniejszym warszawskim indeksie giełdowym WIG20, zdominowała informacja o sprzedaży przez UniCredit 10% akcji Pekao za 3,3 mld złotychW perspektywie dużych problemów włoskiego sektora bankowego, taki ruch nie powinien zaskoczyć, gdyż włoskie banki korzystają ze wszelkich dostępnych źródeł dodatkowego kapitału. Ostatecznie notowania spółki Pekao zakończyły dzień 6% pod kreską, co wystarczyło aby cały WIG20 również znalazł się na minusie, który wyniósł -0,6%.

Liderem wzrostów okazał się być KGHM, który wzrósł niewiele ponad 4% i kontynuuje lokalny trend wzrostowy.

wig20

Nie zmienia to jednak mojego byczego nastawienia, które zakłada rozwinięcie korekty w okolice 1800 pkt. Takiemu rozwojowi sytuacji może pomóc już jutro BoE, który o godzinie 13 ogłosi decyzje w sprawie dalszej polityki monetarnej w Wielkiej Brytanii. Ewentualne ruchy w kierunku luzowania powinny wspomóc w kontynuacji wzrostów.

UniCredit pod ścianą, Pekao silnie traci

pekao

Zgodnie z tym co napisałem na początku, UniCredit wyprzedało dzisiaj 10% akcji Pekao wywołując tym samym ponad 6% spadki. Patrząc na sytuację czysto technicznie można spodziewać się kontynuacji spadków, które kolejne problemy powinny napotkać w okolicy strefy popytowej 120zł. Jej przełamanie najprawdopodobniej zniesie kurs na nowe minima.

SQUABER - ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Jako użytkownik Squabera masz dostęp do wiedzy oraz najważniejszych wiadomości rynkowych zupełnie za darmo. Dołącz do grona naszych klientów!