Podsumowanie

  • Koniec dobrej passy WIG20,
  • gdzie zatrzymają się spadki spółki Action?

Ostatni dzień tego tygodnia okazał się spadkowy dla głównego polskiego indeksu giełdowego WIG20 (-0,60%). Oznacza to zakończenie serii 6 wzrostowych sesji z rzędu. Pomimo tego ostatnie ruchy były na tyle mało dynamiczne, że nie można mówić o tym, że WIG20 obrał jakiś konkretny kierunek. W mojej opinii przełamanie linii trendu spadkowego może być sygnałem do mocniejszych wzrostów, które za kolejny cel mogą obrać okolice 1900 pkt.wig20

Aby ten scenariusz się zrealizował potrzebna jest korzystna koniunktura międzynarodowa. W przyszłym tygodniu są dwa ważne posiedzenia banków centralnych – FED oraz BOJ. Jeżeli obydwa banki zadeklarują pozostanie przy luźnej polityce monetarnej, wówczas niewątpliwe będzie to dobry sygnał dla polskich parkietów.

Notowania spółki Action szukają dna

W wyniku problemów z Urzędem Skarbowym, z którym spór prowadzi Action, notowania spółki dynamicznie spadają. Tylko dzisiaj ruch w kierunku południowym wyniósł 9%. Spór ten wymusił utworzenie 23 mln rezerwę kapitałową. W związku z tym należy zadać pytanie, gdzie może ukształtować się dno?Actionn

Wydaje się, że spadki mogą osiągnąć ostatni dna, które znajdują się w rejonie cenowym 6 zł za akcję. W przypadku braku reakcji w tym obszarze najprawdopodobniej zobaczymy nowe historyczne minima w okolicy 5 zł.

CHCESZ OTRZYMYWAĆ WIĘCEJ INFORMACJI Z GIEŁDY?

Dzięki Squaberowi otrzymasz taką możliwość. Codzienne informacje rynkowe oraz całkowicie darmowa baza wiedzy jest na wyciągnięcie ręki.