Polski złoty tych chwilę się umacniał, podobnie jak WIG20 tylko na chwilę zrobił się zielony…

Inlacyjna euforia nie dla WIG

Inflacja w USA okazała się nieco niższa niż rynek przewidywał, co wywołało euforię na giełdzie w USA. Nie udzieliła się jednak ona polskiemu parkietowi. Na WIG20 najmocniej rośnie JSW, które szaleje z zyskiem ponad 6%. Natomiast banki po zaledwie jednej pozytywnej sesji mają się źle. Warto zastanowić się co z KGHM oraz LPP, gdzie spółka odzieżowa pokazała wyniki za okres od lutego do kwietnia. Krajobraz po FED na dolarze pokazuje, że osłabienie waluty USA było tylko chwilowe. Pytanie jednak co dalej z Polski złotym?

WAKACJE GRATIS! Dołącz do Squabera Premium na 360 dni, a całe wakacje otrzymasz w prezencie! Poznaj szczegóły: https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Definicja rekomendacji

Rekomendacja giełdowa to ocena i sugestia dotycząca zakupu, sprzedaży lub utrzymania akcji danego przedsiębiorstwa, wydawana przez analityków finansowych lub domy maklerskie. Rekomendacje mogą przybierać formę takich ocen jak „kupuj”, „sprzedaj”, „trzymaj” i są często poparte szczegółową analizą fundamentalną lub techniczną. Ich celem jest pomoc inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych na podstawie aktualnych i prognozowanych warunków rynkowych oraz sytuacji finansowej spółki.

Problem banków

Czy banki w Polsce będą zyskiwać? To nie jest takie oczywiste. Konsument w Polsce zaczyna sięgać do kredytów gotówkowych w coraz większym zakresie, podobnie do pożyczek pozabankowych. Taka sytuacja powoduje, że niewiele trzeba, aby zaczęły się problemy ze spłacaniem zaciągniętych kredytów. Co więcej jest zapaść w zaciąganiu kredytów mieszkaniowych, a NBP utrzymując wysokie stopy procentowe dodatkowo dławi przedsiębiorców.

Bądź na bieżąco, obejrzyj najnowszy materiał wideo:

00:00 Wprowadzenie
01:07 WIG20
04:11 Komentarz do FED
09:06 Waluty: USD/PLN; EUR/PLN; GBP/PLN
13:39 Rynki zagraniczne: NASDAQ; DJI; DAX40
21:32 Banki: ALR:GPW; MBK:GPW; SPL:GPW; PEO:GPW; PKO:GPW
31:24 JSW:GPW; CPS:GPW
34:36 CDR:GPW; KGH:GPW
40:51 Darmowe wakacje w Squaberze
42:56 PZU:GPW
45:59 CCC:GPW; RBW:GPW
47:14 KTY:GPW; BDX:GPW; DNP:GPW
49:31 PKN:GPW; PGE:GPW; KRU:GPW
54:36 ALE:GPW; OPL:GPW; PCO:GPW; LPP:GPW

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!