Na dzień 30 grudnia 2021 (13:30) WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 9 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 11 spółek jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Trend wzrostowy na Asseco coraz słabszy. Grudzień to konsolidacja i widoczne uklepywanie wsparcia 85-86 zł, które zdaje się być kluczowe.

Allegro

Allegro dalej w spadkach, w grudniu jednak utworzyło podwójne dno i próbuje podbijać. Czy wreszcie się to powiedzie?

CCC

CCC utrzymuje się w spadkach, jednak wyraźnie reaguje popytowo poniżej 100 zł. Aktywacja strefy popytu Squabera może sugerować przynajmniej krótkookresową konsolidację.

CDR
Pod koniec miesiąca CDR przeszło w trend wzrostowy. Formalnie jednak większych zmian brak, a konsolidacja poniżej 210 zł pozostaje faktem.

Cyfrowy Polsat
Trend wzrostowy na CPS osłabł, a walor większą część grudnia spędził na wąskich szarpnięciach w obie strony. Ważne wsparcie poniżej 33 zł.

Dino
Dino powraca do silniejszego trendu wzrostowego. Po reakcji na strefę popytu Squabera, walor prze na północ, opory napotka w rejonach 365 zł.

JSW
JSW w trendzie spadkowym. W drugiej połowie miesiąca walor runął jak kamień w wodę, popyt stara się uaktywniać powyżej 32 zł.

KGH

KGHM dalej w spadkach. Aktualnie konsoliduje powyżej wsparcia 135 zł, a wybicie lokalnego dna da sygnał do dalszego ruchu na południe.

LPP
LPP z powrotem do mocnych wzrostów po wystrzale przy okazji raportu okresowego i solidnych planów na przyszłość. Walor koryguje wzrosty w okolicach wsparcia 17 tys. zł.

Lotos
Lotos w trendzie wzrostowym, jednak z problemami. Walor niechętnie odrabia straty z przełomu miesiąca. Kluczowe byłoby wybicie 62 zł.

Mercator
Mercator dalej w spadkach. Wybito ważne wsparcie okrągłych 100 zł, wokół których cena na razie się kręci.

Orange
Orange w trendzie wzrostowym. Mamy tu szeroką konsolidację 7,60-8,80 zł, z której dopiero wybicie byłoby ważniejszym sygnałem.

Pekao S.A.
Pekao w słabym trendzie wzrostowym. Większa część grudnia upłynęła na konsolidacji jako nieśmiałym próbom odrabiania strat z listopada.

PGE
PGE w trendzie spadkowym, który do połowy grudnia jeszcze nieco pogłębił dołek do wsparcia 7,45 zł.

PGNiG
PGN końcem miesiąca przechodzi w trend wzrostowy po mocnym wystrzale ku oporowi rejonów 6,33 zł. Czy po nowym roku będzie kontynuacja?

PKN Orlen
Orlen utrzymuje trend spadkowy, konsolidując powyżej wsparcia 70 zł. Interesującym sygnałem byłoby wybicie strefy 76-77 zł.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym. Walor zareagował na wsparcie na 41 zł i na razie konsolidacyjnie wzrasta ku 46 zł, które są ważniejszym oporem.

PZU
PZU w trendzie spadkowym utworzyło podwójne dno na 34,5-35 zł. Jego wybicie byłoby potencjalnym sygnałem ku dalszym spadkom.

Santander Bank Polska
Santander utrzymuje trend wzrostowy po reakcji na wsparcie na 310 zł. Pobliski opór to strefa podaży Squabera między 352,8 a 361 zł.

TPE
Tauron utrzymuje trend spadkowy, roztrzaskując kolejne wsparcia. Na razie kurs oparł się na 2,45 zł i jest to kluczowy bastion byków.