Co z tymi rekomendacjami?

Kupowanie spółek tylko przez rekomendację to BŁĄD! Jednak ignorowanie rekomendacji giełdowych to jeszcze większa wtopa!

Jak czytać rekomendacje giełdowe, aby wykorzystać ich potencjał, a nie tracić pieniędzy na strzelaniu na oślep? Dlaczego warto dokładnie czytać rekomendacje?

Wycena spółki zrobiona z głową pozwala na umocowanie swoich oczekiwań względem spółki w realiach finansowych oraz możliwych scenariuszach inwestycyjnych. Jak tworzyć wyceny giełdowe?

Naucz się wyceniać spółkę w 3 krokach oraz zyskaj narzędzie do robienia tego szybko i sprawnie: https://tinyurl.com/wycena-3-kroki

Definicja rekomendacji

Rekomendacja giełdowa to ocena i sugestia dotycząca zakupu, sprzedaży lub utrzymania akcji danego przedsiębiorstwa, wydawana przez analityków finansowych lub domy maklerskie. Rekomendacje mogą przybierać formę takich ocen jak „kupuj”, „sprzedaj”, „trzymaj” i są często poparte szczegółową analizą fundamentalną lub techniczną. Ich celem jest pomoc inwestorom w podejmowaniu świadomych decyzji inwestycyjnych na podstawie aktualnych i prognozowanych warunków rynkowych oraz sytuacji finansowej spółki.

Bezwartościowy Lotos?

Rekomendacje z domów maklerskich potrafią się jednak mocno rozmijać z prawdą, np. w 2008 roku Lotos został wyceniony na 0 zł, co pokryło się z wieloletnim minimum na spółce.

Jednak gro rekomendacji ma bardzo dużą wartość w dostarczeniu informacji na temat analizowanej firmy. Na tej podstawie można dokonać swojej pogłębionej analizy oraz tworzyć scenariusze inwestycyjne. Jakkolwiek podejmowanie decyzji tylko w oparciu o rekomendację biura maklerskiego jest zwykle złą decyzją, to wycena zawarta w tym dokumencie pozwala na lepsze zrozumienie biznesu spółki. Co więcej, na podstawie analiz profesjonalnych analityków tworzony jest konsensus rynkowy, który daje lepszy obraz tego, dokąd zmierzać może cena spółki!

Setki spółek i zero czasu na analizę? ze Squaber Premium nie stracisz już żadnej okazji:  https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Więcej na temat rekomendacji dowiesz się z najnowszego materiału wideo
00:00 Wprowadzenie
01:30 Lotos za 0 zł!
03:40 Jak śledzić jakość rekomendacji?
06:20 Na co zwrócić uwagę w rekomendacji giełdowej?
11:07 Co możesz wykorzystać dla swojej analizy?
17:45 Czego NIE robić po wydaniu rekomendacji?
19:30 Czym jest konsensus rynkowy?
27:45 Jak wyceniać spółkę w 3 krokach?
29:20 Wycena w oparciu o dywidendę

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!