Rynek giełdowy w USA jest silnie powiązany z programem skupu aktywów prowadzonym przez banki centralne na świecie, a zwłaszcza FED. Dwukrotne próby zmniejszania bilansu na przestrzeni 2008-2021 roku, czyli w 2014 oraz w 2018 roku doprowadziły do znaczących przecen akcji. W ślad za takim działaniem spadały wydatki konsumentów, czy FED może traktować takie działanie jako stymulacja inflacji? A może obawa o spadki cen akcji będzie jednak wygrywała z chęcią walki ze wzrostem cen?

Pewne jest, że rynek akcji nie może rosnąć w nieskończoność, a bank centralny nie może przypatrywać się z boku inflacji zupełnie biernie. W tym wszystkim złoto i srebro zyskują na wartości także przez wejście w życie zmian Bazylei III, która reguluje m.in. kwestie wliczania srebra na poczet zabezpieczenia banku oraz zwiększa poziom zabezpieczenia kontraktów na złoto i srebro w postaci fizycznego ich deponowania pod kontrakty. Jak to wpływa na cenę tych metali?

Codziennie analizy giełdowe premium - dołącz i bądź na bieżąco

Interesują Cię codzienne analizy i komentarze? W ramach Squabera Premium nasi użytkownicy na bieżąco otrzymują analizy kolejnych spółek – zarówno techniczne, jak i fundamentalne. Pełna historia naszych tekstów, to najlepsza droga, by sprawnie poznać sytuację danej spółki.