Analizując technicznie wykresy, zwłaszcza na rynku pozagiełdowym, patrzymy głównie na cenę. Jednak to nie tylko cena ma znaczenie! Pieniądze się liczą!

Rodzaje analizy wolumenu

Analiza wolumenu ma wiele obliczy. Po pierwsze można analizować ją w oparciu o klasyczne założenia – takie jak schematy cenowe łączone ze słupkami wolumenowymi. To jest ważna i cenna rzecz. Natomiast można także analizować wolumen w kontekście świec, co nazywa się Volume Spread Analysis. Metoda VSA często wykorzystywana jest w daytradingu, ale nie tylko – dobrze ulokowany schemat pozwala na wyłapanie nowego długoterminowego trendu.

Jeszcze inną metodą jest Market Volume Profile, czyli profil wolumenowy, który szuka zagęszczenia transakcji i wolumenów na konkretnych półkach cenowych. Takie podejście tworzy podstawę pod strefy popytu i podaży, które różnią się od stref wsparć i oporów właśnie tym, że bazują także na wolumenie.

Istnieją metody stricte cenowe w poszukiwaniu stref popytu i podaży, jednak bez wsparcia wolumenowego są one mniej skuteczne. Podczas tego nagrania dowiesz się natomiast o jednej zasadzie, która może znacząco podnieść efektywność Twoich transakcji na giełdzie.

Podsumowania sesji i komentarze – https://squaber.com/pl/analysis

3 spółki kończące korektę oraz interpretacja profilu wolumenowego

Dowiedz się jak poprawnie analizować wolumen na spotkaniu już we wtorek, 19 marca o godzinie 20:00
https://edukacja.squaber.com/webinaria/poprawna-analiza-profilu-wolumenowego

Obejrzyj nagranie i poznaj przykłady analizy wolumen!
00:00 Wprowadzenie do zagadnienia wolumenu
06:25 CMR:GPW
12:19 Zaproszenie na spotkanie
13:19 DAT:GPW
15:26 CDR:GPW
15:46 OPL:GPW
18:02 Strategia Stref Popytu
19:01 KRU:GPW
20:40 Zaproszenie na konferencję Invest Cuffs 2024

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!