Intel zamierza bezpośrednio konkurować z gigantami kart graficznych. Nowe pomysły, jak możliwe do przeprogramowania chipy, zrewolucjonizują tę branżę?

Rozbudowane analizy, konkretne okazje. To wszystko w Squaber.com codziennie. Dołącz na 360 dni do Premium i odbierz 30 dni GRATIS! DODATKOWO 20 zł zniżki i 10% chargbacka https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Intel zaskoczył swoich konkurentów najnowszym planem publicznej emisji akcji związanej z nowym rozwiązaniem „Programmable Solutions Group”, czyli jednostki póki co wewnętrznej Intela. Celem spółki jest stworzenie programowalnych chipów, które miałyby bardziej elastyczne zastosowania. Może to być technologia, która zrewolucjonizuje świat chipów. Dodatkowo Intel rozwija karty graficzne, które bezpośrednio konkurują z AMD i Nvidia. Spółkie te mogą czuć się zagrożone, pomimo, że w ostatnich miesiącach Intel został w tyle, ponieważ miał duże wyzwania inwestycyjne. Jedną z inwestycji, jaką Intel przeprowadzi jest ogromna inwestycja w Polsce. Warta 4,6 mld dolarów fabryka integracji i testowania półprzewodników w Miękini koło Wrocławia.

Intel
Intel, pierwotnie znane jako Integrated Electronics, jest jednym z największych światowych producentów układów scalonych i procesorów komputerowych. Założone w 1968 roku przez Roberta Noyce’a i Gordona Moore’a, przedsiębiorstwo miało ogromny wpływ na rozwój technologii komputerowej na przestrzeni dziesięcioleci. Intel jest szczególnie znany ze swojej linii procesorów, takich jak seria Intel Core, która stała się standardem w przemyśle komputerowym. W dziedzinie innowacji, firma nadal przoduje w rozwijaniu nowych technologii i rozwiązań, takich jak pamięci, układy FPGA czy rozwiązania do centrów danych. Intel angażuje się również w rozwijanie rozwiązań w dziedzinie sztucznej inteligencji i autonomicznych pojazdów.

Nvidia
Nvidia Corporation, założona w 1993 roku przez Jensena Huanga, Chrisa Malachowskiego i Curtisa Priema, jest liderem na globalnym rynku GPU (Graphics Processing Units), dostarczając technologie graficzne dla graczy oraz profesjonalistów. Słynie głównie z serii kart graficznych GeForce, które są niezwykle popularne wśród graczy komputerowych i entuzjastów komputerów PC. W ostatnich latach, Nvidia rozszerzyła swoje działania na inne rynki, takie jak sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i komputeryzację przemysłową, z serią GPU Tesla i Jetson do aplikacji AI oraz z zaawansowanymi technologiami autonomicznej jazdy.

AMD
Advanced Micro Devices (AMD) jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją procesorów, kart graficznych oraz innych powiązanych technologii. Założona w 1969 roku przez Jerry’ego Sandersa i jego współpracowników, firma jest głównym konkurentem Intelu na rynku procesorów x86. AMD jest również znane z produkcji kart graficznych Radeon, które konkurują bezpośrednio z linią produktów Nvidia. Firma wykorzystuje technologię chiplet, która pozwala na łączenie wielu mniejszych jednostek procesora w jednym układzie, co z kolei przyczyniło się do znacznego wzrostu konkurencyjności AMD na rynku CPU. Przez lata, AMD stało się istotnym graczem w różnych segmentach rynku półprzewodników, dostarczając rozwiązania dla komputerów osobistych, serwerów oraz konsol do gier, takich jak PlayStation i Xbox.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!