Polscy inwestorzy mają dużo lepsze nastawienie niż zachodni. Czy większość tym razem będzie miała rację i to czas na zakup akcji? 62,4% inwestorów spodziewa się wzrostu w ciągu 6 mc według badania Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.
Patrząc jednak na wskaźniki sentymentu dla giełdy amerykańskiej trudno być takim optymistą. Ostatnie wypowiedzi Powella doprowadziły do zwiększenia się prawdopodobieństwa podwyżek stóp procentowych, a co za tym idzie, także obaw o pogłębienie spadków.

Dołącz do Squabera i odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner 

Większość inwestorów często się myli, dlatego obserwowanie sentymentów wśród detalistów pozwala na dobre rozeznanie w dominującym nastawieniu. Mocno pesymistyczni inwestorzy na DAX40 wciąż utrzymują pozycje krótkie.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!