Analizując największe spółki w indeksie WIG20 trudno nie odnieść wrażenia, że ponownie brakuje „pary” do wzrostów. Ostatnie roszady w składzie ponownie zwiększyły udział banków, a te mają zadyszkę. Dodatkowo ogromna przecena CDR spycha indeks niżej.
Codzienne podsumowania, komentarze i analizy. Do tego sygnały i alerty – tylko w Squaberze Premium.

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Według Banku Informacji Kredytowej (BIK) liczba udzielonych kredytów spadła r/r o 25% w lutym. W marcu odnotowano wzrost 4,3% r/r co jednak może być spowodowane zmianami w obliczaniu zdolności kredytowej od kwietnia br. Czy zatem faktycznie podwyżka stóp procentowych odbija się na popycie? Jak zatem sektor finansowy sobie z tym poradzi?

Bardzo interesująco prezentuje się wykres Allegro (ALE), które walczy ze wsparciem na 26 zł już od 4 sesji. Czy po roku spadków zostanie przełamana negatywna passa spółki? Obawy o wejście eBay ponowne do Polski odpowiadają za ostatnie przeceny, wydaje się jednak, że jest to reakcja przesadzona.

Wyniki przedstawiły dwie największe spółki odzieżowe na polskim parkiecie. CCC oraz LPP są w zupełnie innej sytuacji finansowej, której warto się krótko przyjrzeć. Z wyliczeń PAP Biznes wynika, że w samym czwartym kwartale strata netto CCC dla jednostki dominującej wyniosła blisko 149 mln zł, strata EBIT 47,7 mln zł, a przychody 2,05 mld zł. Czyli gorzej od wcześniejszych prognoz. LPP zanotowała 954 mln zł zysku netto i to po uwzględnieniu odpisów wartości aktywów na Ukrainie i w Rosji na łączną kwotę ponad 500 mln zł.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!