Na dzień 30 września (o godzinie 10:00) WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 20 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

ACP trwa w trendzie spadkowym. W sierpniu zachowywało się generalnie konsolidacyjnie, może zmierzać do czerwcowego dołka na 66,7 zł.

Allegro

Allegro wznawia trend spadkowy tworząc wysoką świecę podażową po publikacji raportu półrocznego za I półrocze 2022 r. Na razie kluczowy opór to 27 zł, a wsparcie 19,4 zł.

CCC

CCC kontynuuje trend spadkowy. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na obronę dołka z początku września. Utrzymanie powyżej niego może pozwolić na dotarcie do okolic 45 zł.

CDR

Osłabił trend spadkowy, dzięki wzrostowi z 77 do 108 zł. Najbliższe znaczące poziomy dla akcji tej spółki to 86, 96 i ponownie 108 zł.

Cyfrowy Polsat

CPS dalej w spadkach. Wrzesień nie pokazał oznak powrotu popytu na akcje tej spółki.

Dino

Przeszło w bardzo dynamiczny trend spadkowy, najbliższe wsparcie jest na wysokości aktywnej strefy squabera w okolicach 288-295 zł za walor.

JSW

Kontynuuje trend spadkowy i rozbija kolejne wsparcia. Na dalsze kształtowanie się kursu mogą mieć wpływ poziomy 32 i 36 zł.

KGH

KGH trwa w trendzie spadkowym. Obecnie niedźwiedzie walczą ze wsparciem na 83 zł.

KTY

Nadal w trendzie spadkowym, któremu towarzyszy wysoki wolumen. Po rozbiciu psychologicznego poziomu 500 zł, nastawienie pozostaje do dalszych spadków w stronę 440 zł.

LPP

Pozostaje w trendzie spadkowym, można się doszukać wyjścia dołem z zawężającego się od marca br. trójkąta.

mBank

mBank kontynuuje spadki. W czasie ostatniej sesji miesiąca niedźwiedzie przypuściły atak na wsparcie z okolic 202 zł.

Orange

Również w trendzie spadkowym. Po rozbiciu wsparcia na 5,50 zł, zobaczyliśmy jego test z drugiej strony, co zazwyczaj charakteryzuje silną akcję cenową.

Pekao S.A.

Pozostaje w spadkach i aktualnie walczy na wysokości dołka z początku września.

Pepco

Pozostaje w spadkach, zmierzając ku 25 zł.

PGE

Kontynuuje trend spadkowy. Walka popytu z podażą jest prowadzona w okolicy dołka z marca br., z którego okolic widzieliśmy bardzo silną reakcję wzrostową. Kolejne wsparcie jest na 5,85 zł.

PGNiG

Nadal spada tworząc schody cenowe. Pierwszym sygnałem o potencjalnym powrocie do wzrostów będzie pokonanie ostatniego szczytu przed dołkiem na 5,4 zł.

PKN Orlen

W trendzie spadkowym, gdzie ostatnie podbicie rozpoczęło się na strefie przy 52 zł. W tym momencie testowane są poprzednie dołki na 55,5 zł.

PKO BP

Dalej w spadkach. Podobnie jak w przypadku reszty spółek z Wig20, nastawienie do jego akcji pozostaje negatywne.

PZU

PZU wciąż w trendzie spadkowym, po ogłoszeniu zakupu pakietu akcji PKN Orlen dynamika ruchu znacznie wzrosła. Najbliższe cele dla sprzedających to 22 i 20,2 zł.

Santander Bank Polska

Rozbicie wsparcia na równym poziomie 200 zł otworzyło drogę do początku luki wzrostowej na 184 zł.