Na dzień 31 sierpnia 2022 (13:00) WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy. 

  • 19 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 1 spółka jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

ACP trwa w trendzie spadkowym, chociaż generalnie ruchy są dość konsolidacyjne. Kluczowe wsparcie na 70 zł wciąż daje o sobie znać.

Allegro

Allegro w trendzie spadkowym. Tutaj jednak widoczne jest już delikatne odwrócenie ku wzrostom. Brak wyłamania dołka z przełomu lipca i sierpnia stanowiłoby tego potwierdzenie.

CCC

CCC kontynuuje trend spadkowy. Udało się wybicie 40 zł, co niestety otworzyło drogę na dalsze spadki.

CDR
Dalej w spadkach, podobna sytuacja jak na CCC. Teraz obserwowanym poziomem jest 80 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS dalej w spadkach, aczkolwiek sierpień tutaj wypadł dość płasko. Trwa konsolidacja wokół strefy Squabera 19,75-20,15 zł.

Dino
Utrzymuje wzrosty. Warto zauważyć, jak agresywnie byki bronią poziomów poniżej 350 zł. Wyłamanie poniżej 343 zł mogłoby być dla nich problematyczne.

JSW
Pozostaje w spadkach. Nastąpiła szybka próba wybicia ponad strefę podażową, aczkolwiek stopniowo została ona zgaszona.

KGH

KGH trwa w trendzie spadkowym, który na razie przyspiesza. Notowania obecnie nurkują poniżej 90 zł.

KTY

Nowy nabytek w WIG20 jest w trendzie spadkowym. Średnioterminowo utrzymanie wsparcia 520 zł jest kluczowe.

LPP
Pozostaje w trendzie spadkowym, aczkolwiek głównie biegnie bokiem. Wsparcie ugruntowane jest w rejonach 8500 zł, z drugiej strony notowania przyciska do niego spadkowa linia trendu.

mBank

mBank kontynuuje spadki. W sierpniu nastąpiła próba odbicia, która jednak zakończyła się na oporowych 260 zł.

Orange
Co prawda w trendzie spadkowym, jednakże od dłuższego czasu wypada dość konsolidacyjnie. Wybicie 6,60 zł może dać sygnał do zmiany tego stanu rzeczy.

Pekao S.A.
Kontynuuje podróż na południe. Wsparć można doszukiwać się przy 62,5 zł.

Pepco

Pozostaje w spadkach. W sierpniu nastąpiło jednak mocne odreagowanie do 39 zł. Teraz znów przybrał kierunek południowy.

PGE
Przeszło w trend spadkowy wraz z zanurkowaniem na główkę ku okrągłym 7 zł, które stanowią najbliższe wsparcie.

PGNiG
Skorygowały cały ruch po wystrzale końcem lipca, przechodząc w trend spadkowy. Obecnie znów znalazły się na wsparciu 5,50 zł.

PKN Orlen
Przeszedł w mocniejsze spadki, które sprowadziły na razie notowania na okrągłe 60 zł. Kolejne wsparcia poniżej 59 zł.

PKO BP
Dalej w stopniowych spadkach. Ruchy są jednak dość wąskie ostatnimi czasy. Niemniej, trend pozostaje stabilny – warto obserwować linię trendu spadkowego.

PZU
PZU w ramach trendu spadkowego wyłamał się z strefy konsolidacji końcem miesiąca. Na ostatnich sesjach trwa jednak odreagowanie i próba powrotu do wnętrza strefy.

Santander Bank Polska
Pozostaje w spadkach. Trwa testowanie dolnego ograniczenia strefy konsolidacji w rejonach 215 zł. Uwaga na ewentualność wybicia.