Niniejsza publikacja to drugi tom dobrze przyjętej „Książki o inwestowaniu”, w której Janik kontynuuje podróż po inspirującym świecie finansów. Język pozycji jest prosty i przystępny, a treść bazuje na autorskich badaniach oraz eksperymentach, które w przeważającej większości dotyczą rodzimego rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Jeśli szuka się pozycji, która pozwoli zgłębić wiedzę na temat rynków akcji oraz rozwinąć odpowiedzialne i zdroworozsądkowe podejście do giełdy – „Książka o inwestowaniu” jest lekturą obowiązkową.

Darmowy fragment publikacji dostępny jest tutaj. 

Czego można dowiedzieć się z książki?

  • Jak działalność banków centralnych wpływa na rynek kapitałowy?
  • Czy rynek akcji jest dobrym zabezpieczeniem przeciwko inflacji? 
  • Jak interwencje państwa oddziałują na rynek giełdowy?
  • Czy kupno akcji ze wskaźnikiem ceny do zysku na poziomie dwustu to dobry pomysł inwestycyjny?
  • Czy warto angażować swój kapitał w spółki kontrolowane przez Skarb Państwa?
  • Czy należy obawiać się spekulantów podczas dnia trzech wiedźm?
  • Jaką przewagę w inwestowaniu ma człowiek nad szczurem?
  • Czym jest Main Street i jaki ma wpływ na Wall Street?

Kim jest Rafał Janik?

Na giełdowym parkiecie od 2007 roku. Właściciel firmy konsultingowej, doradzającej w zakresie ryzyka walutowego i inwestycyjnego oraz zarządzający w firmie inwestycyjnej. Posiada również wieloletnie doświadczenie jako dziennikarz. Jego teksty ukazywały się w wielu ogólnopolskich czasopismach m.in. MyCompany Polska i Eurogospodarka. Autor „Książki o inwestowaniu” oraz redaktor merytoryczny publikacji „Zawód inwestor giełdowy” Alexandra Eldera oraz „Najważniejsza rzecz” Howarda Marksa. W 2019 roku obronił doktorat z ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim o rekomendacjach giełdowych i hipotezie rynku efektywnego, otrzymując wyróżnienie Rady Wydziału Ekonomicznego.

W wolnym czasie trenuje kolarstwo (w 2018 roku ukończył ponad 1000-km ultramaraton Bałtyk-Bieszczady Tour) oraz wspinaczkę skalną (ma zaliczone kilkaset dróg wspinaczkowych, wliczając w to liczne przejścia w Tatrach).

Warto sięgnąć po książkę Rafała Janika Książka o inwestowaniu tom 2, aby lepiej poznać fascynujący świat finansów. Książka dostępna jest w księgarni internetowej maklerska.pl.