Inwestuj w akcje i ETFy w USA jeszcze efektywniej! Nie kupuj akcji amerykańskich na IKE/IKZE, tylko w XTB. Co więcej z prowizją 0%! Załóż darmowy rachunek: https://bit.ly/xtb-w-8BEN XTB uruchomiło możliwość wypełnienia formularza W-8BEN, który zmniejszy pobierany u źródła (USA) podatek od dywidend z 30% do 15%!

Nie masz Squabera Premium? Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj ze świątecznych promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Inwestowanie w spółki amerykańskie lub ETFy wypłacające dywidendy notowane w USA było mało efektywne podatkowo, ponieważ USA pobiera aż 30% od dywidendy w formie podatku. Teraz, dzięki udogodnieniom wprowadzonym przez XTB, w szybki sposób obniżysz podatek z 30% do 15%. Aby być w zgodzie z systemem podatkowym w Polsce, na koniec roku będziesz zobowiązany dopłacić 4%, aby wyrównać do skali podatkowej od zysków kapitałowych w Polsce. Na każde 1000 zł zyskujesz realnie 110 zł i to kilkoma prostymi kliknięciami.

Ponadto omówimy dziś spółki budowlane – Budimex (BDX) i Mirbud (MRB), oraz skomentujemy sytuacje na TEN, gdzie inwestorzy zmagają się z nową informacją od głównych akcjonariuszy wynikającą ze sprzedaży 6% akcji w wyniku przyspieszonej księgi popytu.

Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. Zastanów się czy powinieneś podejmować takie ryzyko. Jeśli masz wątpliwości spróbuj skorzystać z naszego segregatora inwestycyjnego.
Informujemy również, że posiadamy z XTB umowę afiliacyjną. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z tej usługi możemy otrzymać za to wynagrodzenie. Dziękujemy jeżeli się zdecydujesz na taki krok.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!