Na dzień 30 czerwca 2021 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 2 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 17 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • a na 1 spółkach nie ma wyraźnego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco w trendzie wzrostowym. Bardzo szybko domknęło ostatnią lukę dywidendową wynoszącą ponad 3 zł.

Allegro

Allegro rozpoczyna trend wzrostowy. Cena wyszła z konsolidacji wysokimi świecami popytowymi.

CCC

CCC utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Po sprawdzeniu wsparcia z okolic 105 zł ponownie nastąpiła silna reakcja wzrostowa.

CDR
CDR pozostaje w trendzie spadkowym pomimo odbicia od dna na wysokości 150 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS w trendzie wzrostowym, jednakże generalny obraz pozostaje bez zmian. Spółka pozostaje w szerokiej konsolidacji, gdzie dopiero utrzymanie się powyżej 31,5 zł byłoby istotnym sygnałem.

Dino
Dino w trendzie wzrostowym. Cena odrobiła większość strat po silnej reakcji na opór stawiany przez równy poziom 290 zł.

JSW
JSW dalej w trendzie wzrostowym, znajdujemy się w pobliżu wartości z początku miesiąca.  37 zł jest ważnym poziomem, który może zatrzymać dalsze wzrosty tej spółki.

KGHM

KGHM po ostatnich spadkach osłabia swój trend wzrostowy. Aktualnie notowania zamykają się ponad 10% poniżej tych z początku miesiąca.

LPP
Czerwiec przyniósł LPP pokaźne wzrosty. Po wyjściu powyżej poziomu 11750 ustanowione zostało nowe ATH przy wartości 13,5 tys. zł.

Lotos
Lotos kontynuuje trend wzrostowy, dalej spokojnie i stopniowo, teraz notowania zamykają się w strefie między 52 a 56 zł. Aktywowana została strefa podażowa Squabera.

Mercator
Mercator pozostaje w trendzie spadkowym, cena się uspokoiła i przez ostatnie dwa miesiące pozostaje w konsolidacji, której ograniczeniami są poziomy 219 i 273 zł.

Orange
Orange generalnie bez trendu. Czerwiec to ciągła konsolidacja po zniesieniu wystrzału z początku miesiąca.

Pekao S.A.
PEO kontynuuje wzrosty. Na ostatnich dwóch sesjach były widoczne bardzo dynamiczne spadki, które mogą zagrozić aktualnemu trendowi. W zasięgu mamy wsparcie na poziomie 90 zł.

PGE
PGE w trendzie wzrostowym, ale wystąpiła bardzo dynamiczna reakcja spadkowa ze strefy podażowej Squabera. Ciekawym miejscem do obrony przez byki mogą być okolice 9 zł.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. W trakcie czerwca wartość akcji powoli zmierzała w kierunku 7 zł.

PKN Orlen
Orlen dalej w trendzie wzrostowym. Po ostatnich spadkach została aktywowana strefa popytowa Squabera. Najbliższy opór znajduje się na równym poziomie 80 zł.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym, ale podobnie jak inne spółki z sektora bankowego na ostatnich sesjach odnotował dość spore straty. Istotnym poziomem dla niedźwiedzi będzie 37 zł.

PZU
PZU trwa w trendzie wzrostowym. Na koniec miesiąca cena nie zareagowała na wsparcie 37 zł. Po jego wybiciu cena może się skierować do 35 zł.

Santander Bank Polska
SPL kontynuuje trend wzrostowy. Notowania zareagowały na podwójny szczyt i aktywną strefę podaży powyżej 272,6 zł.

TPE
Tauron kontynuuje trend wzrostowy, chociaż czerwiec to głównie spadki. Obecnie sprawdzane jest wsparcie na 3,3 zł.