Pomimo tego, że Kęty (KTY) podwyższają swoje prognozy, a Chiny utrzymują, że będą miały wzrost gospodarczy zgodny z planem… rynek jakoś w to nie wierzy.

Codzienne podsumowania, komentarze i analizy. Do tego sygnały i alerty – tylko w Squaberze Premium. Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej.

Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

WIBOR 6M jest na poziomie 7,24%, co oznacza dalszy jego wzrost i oczekiwanie dalszych podwyżek stóp procentowych. RPP jest jastrzębie, informując, że będzie podwyższać stopy tak długo, aż inflacja spadnie. Wczorajsze wystąpienie Pawella przed Kongresem niewiele zmieniło, choć widać ogólną narrację, że po pierwsze podwyżka stóp nie wpłynie na ceny energii i żywności, a po drugie, że politycy boją się recesji. Czy taka narracja przeniesie się do Polski?

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!