Na dzień 31 stycznia 2021 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 4 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 15 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • Na 1 spółce nie ma jasno oznaczonego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco w słabym trendzie spadkowym. W istocie walor ten od listopada zeszłego roku konsoliduje, a ważnym oporem jawią się okolice 70 zł.

Allegro

Allegro w nowym roku przeszło w słaby trend spadkowy. W ostatnich dniach stycznia nastąpiła reakcja na wsparcie w okolicach 67 zł.

Alior Bank
Alior trwa w trendzie wzrostowym, w styczniu znalazł dość siły, by zbliżyć się do 20 zł, jednak luka z początku marca 2020 pozostaje niedomknięta.       

CCC

CCC w trendzie wzrostowym. W styczniu zabrakło energii, by kontynuować ruch na północ – cena spadła o kilka złotych i oklapła w okolicach 80 zł.

CDR
CDProjekt utrzymuje trend spadkowy. W nowym roku walor ustabilizował się nad 240 zł, skąd pod koniec miesiąca prężnie ruszył na północ. Wzrosty jak na razie spacyfikowano w obszarze aktywnej strefy podaży Squabera.

Cyfrowy Polsat
CPS trwa w trendzie wzrostowym. Walor stopniowo wzrasta, acz z dość głębokimi korektami. Warto zwrócić uwagę na mnogość szpulek pod koniec stycznia.

DINO
Dino niezmiennie w trendzie wzrostowym, choć w styczniu przyszedł czas na głębszą korektę. Zatrzymała się ona na aktywnej strefie popytu Squabera powyżej 250 zł.

JSW
JSW pozostaje we wzrostach. W połowie miesiąca cena sprawnie wystrzeliła na północ, a teraz koryguje ruch powyżej 30 zł.

KGHM

KGHM utrzymuje trend wzrostowy, aczkolwiek walor stopniowo skierował się na południe. Silna reakcja nastąpiła od 170 zł, luty pokaże na ile będzie ona istotna.

LPP
LPP pozostaje we wzrostach, jednak styczeń to de facto same spadki – przed ich kontynuacją na razie chroni aktywna strefa popytu Squabera powyżej 7350 zł.

Lotos
Na sam koniec stycznia LTS znalazł się w okresie zmiany trendu. Walor zachowuje się dość konsolidacyjnie, a 45 zł stanowi obecnie ważny opór.

Orange
Orange w słabnącym trendzie spadkowym. Dalej trwa konsolidacja wokół strefy Squabera między 6,38 a 6,50 zł.

Pekao S.A.
PEO utrzymuje się we wzrostach. W styczniu jednak po początkowym podbiciu cena stopniowo skierowała się na południe, wsparcie znajduje w okolicach 62 zł.

PGE
PGE w trendzie wzrostowym, choć w drugiej połowie miesiąca skierowało się na spadki. Przy próbach powrotu do wzrostów warto zwrócić uwagę na dwie kumulujące się potencjalne strefy podaży.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym. W styczniu osiągnęło szczyt na 6,2 zł, a potem skierowało się na spadki, które wyhamowały 60 groszy niżej.

PKN Orlen
Trend wzrostowy na Orlenie słabnie. Cena co prawda wygenerowała nowy szczyt, jednak teraz schodzi do istotnego dołka na 54 zł.

PKO BP
PKO dalej we wzrostach. U początku roku cena wystrzeliła na północ, co teraz okupowane jest wciąż trwającą korektą – znajduje ona oparcie w okolicach 28,7 zł.

PZU
PZU pozostaje we wzrostach, jednak przez większą część stycznia stopniowo je korygowało. Bardzo ważna jest teraz aktywna strefa popytu Squabera powyżej 29 zł.

Santander Bank Polska
Wzrosty na SPL słabną, połową stycznia walor uaktywnił strefę podaży, a teraz zbliża się do strefy popytu powyżej 171 zł.

TPE
Tauron utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Cena zaznaczyła podwójny szczyt w okolicach 3,20 zł, a teraz koryguje ruch – wsparcia można szukać poniżej 2,75 zł.