Na dzień 30 października 2020 WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 16 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 3 spółki są w trendzie wzrostowym.
  • 1 spółka nie ma jasno określonego trendu.

 Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Allegro

Allegro w kilka dni wyparło z WIG20 jego weterana – mBank. Na ten moment Squaber trendy nie określa tu trendu – minęło zbyt mało czasu od debiutu, coś więcej będzie można powiedzieć za miesiąc.

Alior Bank
Alior pozostaje w trendzie spadkowym. Obecnie jest w rejonie kwietniowego dołka, a jego wyłamanie będzie oznaką poważnej słabości.

CCC

CCC kontynuuje spadki, powoli, acz systematycznie zmierzając w stronę marcowego dołka. Cena znalazła krótkoterminowe wsparcie na 36 zł.

CDR
Reakcja ceny na przesunięcie premiery Cyberpunka była oczywista. Teraz CDR przeszedł w trend spadkowy, a cena kotłuje się pod wybitym ważnym wsparciem (teraz oporem). 

Cyfrowy Polsat
Pierwsza połowa miesiąca na CPS to konsolidacja, w drugiej zaś przejście w spadki, które teraz znajdują wsparcie na dobrze wyznaczonej aktywnej strefie popytu Squabera.

DINO
Dino pozostaje w trendzie wzrostowym, jednak obecnie raczej konsoliduje. Co więcej, cena nie osiągnęła nawet sierpniowego szczytu, co jest pewnym sygnałem słabości.

JSW
W drugiej połowie października notowania JSW się załamały, a cena wkroczyła w trend spadkowy. Nadzieja w potencjalnej strefie popytu poniżej 14,6 zł.

KGHM

KGHM w słabnącym trendzie wzrostowym. Cena próbowała podbicia, jednak zawróciła na oporze powyżej 131 zł. Teraz znów testuje wsparcie z aktywnej strefy popytu.

LPP
LPP w październiku rozwinęło trend spadkowy, który sprowadza cenę do psychologicznych 5000 zł. Znajduje się obecnie w potencjalnej strefie popytu, na którą jeszcze może zareagować.

Lotos
Lotos utrzymuje się w długoterminowych spadkach. Teraz cena znalazła wsparcie z aktywnej strefy popytu poniżej 26,3 zł i stara się utrzymać powyżej.

Orange
Orange z początku miesiąca jeszcze trzymał fason, jednak ostatecznie opadł z sił i wkroczył w spadki. Nie pomogła tutaj strefa Squabera powyżej 6,23 zł – teraz jest to potencjalny opór.

Pekao S.A.
PEO trwa w trendzie spadkowym. Cena próbowała się jeszcze bronić, jednak dała za wygraną i wyłamała wsparcie poniżej 47 zł. Są to najniższe poziomy od początku wieku!

PGE
PGE po krótkim romansie wzrostowym powrócił do szarej rzeczywistości spadków, wybijając się już poniżej wrześniowego dna.

PGNiG
PGN końcem miesiąca wkroczył w spadki. Cena ma opór powyżej 4,16 zł i otwartą drogę do potencjalnej strefy popytu poniżej 3,82 zł.

PKN Orlen
Orlen wciąż w spadkach. Podobnie jak Lotos, również PKN po wybiciu pandemicznego dołka stara się znaleźć wsparcie na aktywnej strefie popytu – tutaj poniżej 38,5 zł.

PKO BP
PKO kontynuuje swoją spadkową podróż. Końcem miesiąca udała się sztuka wyłamania ze strefy konsolidacji, zatem droga niżej stoi otworem.

Play Communications
Play po ofercie wykupu przez Francuzów utrzymuje trend wzrostowy, wąsko konsolidując i zasadniczo tyle można o nim powiedzieć.

PZU
We wsparciu poniżej 24 zł nadzieję pokładało wielu inwestorów. Okazała się ona niestety płonna, a cena ruszyła w kierunku nowych minimów.

Santander Bank Polska
Październik na SPL to wygrana niedźwiedzi. Wreszcie udało się wybicie wsparcia poniżej 140 zł i po jego równym reteście cena stara się ruszyć dalej.

TPE
Tauron prawie przez cały miesiąc spadał, ostatecznie przechodząc w trend spadkowy u jego końca. Teraz cena reaguje na wsparcie w okolicach 1,69 zł.