W zeszłym tygodniu napłynęło już więcej sygnałów do portfela strategii Strefy Popytu, jednak część z nich nie mogła zostać wykorzystana. Nieco powyżej poziomu SL została zamknięta transakcja na PKO, które 30 czerwca zareagowało na strefę podaży, tym samym zrealizowano stratę wysokości 2,22%. Nie wykorzystano sygnału na Santanderze (SPL) z 29 czerwca, gdzie stosunek RR wynosił jedynie 1,4 (wobec minimalnego 1,5). Z tego samego względu odrzucono sygnał na Budimexie (BDX) 1 lipca.

30 czerwca do portfela wskoczyło Pekao (PEO), a 1 lipca Comarch (CMR). Ten ostatni zrealizował zakładany poziom realizacji zysków jeszcze na tej samej sesji, dając zysk na poziomie 3,83% w zaledwie kilka godzin. Na zakończenie zeszłego tygodnia w portfelu mieliśmy Pekao, które na moment pisania tych słów w poniedziałek zostało już zamknięte na poziomie TP, dając zysk 5,16% (zostanie to uwzględnione w wynikach z tego tygodnia, dla zeszłego naturalnie nie uznaliśmy tego zysku).

Zapraszamy na otwarte szkolenie

5 spółek z okazją według Strategii MMA

 07.07.2020, 20:00

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 1,04%, zaś indeksy zyskały: WIG 2,48%, WIG20 2,36%, a mWIG40 3,06%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę „Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 128 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

CMR transakcja kupna i sprzedaży 01.07.2020

Składniki portfela na 03.07.2020

PKO transakcja sprzedaży 29.06.2020

PEO transakcja kupna 30.06.2020

SPL brak transakcji 29.06.2020

KGH brak transakcji 29.06.2020