W zeszłym tygodniu napłynęło już więcej sygnałów do portfela strategii Strefy Popytu, jednak część z nich nie mogła zostać wykorzystana. Nieco powyżej poziomu SL została zamknięta transakcja na PKO, które 30 czerwca zareagowało na strefę podaży, tym samym zrealizowano stratę wysokości 2,22%. Nie wykorzystano sygnału na Santanderze (SPL) z 29 czerwca, gdzie stosunek RR wynosił jedynie 1,4 (wobec minimalnego 1,5). Z tego samego względu odrzucono sygnał na Budimexie (BDX) 1 lipca.

30 czerwca do portfela wskoczyło Pekao (PEO), a 1 lipca Comarch (CMR). Ten ostatni zrealizował zakładany poziom realizacji zysków jeszcze na tej samej sesji, dając zysk na poziomie 3,83% w zaledwie kilka godzin. Na zakończenie zeszłego tygodnia w portfelu mieliśmy Pekao, które na moment pisania tych słów w poniedziałek zostało już zamknięte na poziomie TP, dając zysk 5,16% (zostanie to uwzględnione w wynikach z tego tygodnia, dla zeszłego naturalnie nie uznaliśmy tego zysku).

Zapraszamy na otwarte szkolenie

5 spółek z okazją według Strategii MMA

 07.07.2020, 20:00

 

Portfel Strefy Popytu w zeszłym tygodniu zyskał 1,04%, zaś indeksy zyskały: WIG 2,48%, WIG20 2,36%, a mWIG40 3,06%.

W portfelu Strefy Popytu od pewnego czasu stosujemy zmianę jeżeli chodzi o sposób prowadzenia pozycji, aby po wzroście wartości akcji nie doprowadzać do straty na pozycji.

Zmiana polega na dodaniu analizy zmienności danej spółki w trakcie otwierania i prowadzenia pozycji. Do tej pory, czynnik ten brany był pod uwagę jedynie podczas selekcji spółek do strategii. Bazujemy na wskaźniku ATR liczonym z 14 dni (Average True Range, na naszej platformie ma nazwę “Średnia prawdziwego zakresu”). Jeżeli zysk z pozycji przekroczy wartość średniej zmienności, wtedy przesuwamy stop loss na poziom BE – break even, czyli zabezpieczamy się przed stratą. Następnie stop loss jest podciągany za ceną w odległości równej ATR(14) tak długo, póki nie zostanie wybity.

Z naszych obserwacji i analiz wynika, że jeżeli cena faktycznie reaguje na strefę, to ruch jest dynamiczny i jednostajny. Zazwyczaj trwa krótko, ale intensywnie. Stąd tez taka decyzja. Szczegóły wraz z przykładami znajdą się w artykule na temat zasad strategii oraz w PDFie przedstawiającym metodologię.

Zrzuty ekranu poniżej przedstawiają transakcje naniesione na wykresy. Jeżeli interesują Cię spółki, które bierzemy pod uwagę w portfelu Strefy Popytu, to znajdziesz ją tutaj: lista 49 spółek.

Zarejestruj się bezpłatnie w Squaber.com i otrzymaj nasz ebook poświęcony strategiom Squabera, w tym Strategii Strefy Popytu – rejestracja.

Uwaga! Jeżeli interesuje Cię jakie są zasady tej strategii zapoznaj się koniecznie z tym tekstem. Definiuje on, w 6 prostych punktach całą strategię.

Wynik portfela i wybranych indeksów za 128 tydzień

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Wynik portfela i wybranych indeksów od początku istnienia (styczeń 2018 rok)

%

Strefy Popytu

%

WIG

%

WIG20

%

mWIG40

Przetestuj alerty ze Stref Popytu bez ryzyka

Wybierz jeden z dostępnych pakietów, aby otrzymywać alerty ze stref popytu i podaży. Niezależnie od wybranego pakietu obowiązuje Cię gwarancja satysfakcji, czyli masz 30 dni na ewentualny zwrot zapłaconych środków.

Szczegóły po kliknięciu w poniższy przycisk.

Pozostałe informacje o wydarzeniach w 128 tygodniu

Liczba wszystkich transakcji

Liczba transakcji kupna

Liczba transakcji sprzedaży

CMR transakcja kupna i sprzedaży 01.07.2020

Składniki portfela na 03.07.2020

PKO transakcja sprzedaży 29.06.2020

PEO transakcja kupna 30.06.2020

SPL brak transakcji 29.06.2020

KGH brak transakcji 29.06.2020

Squaber to kompleksowe rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb

Strefy popytu, o które oparty jest ten portfel to unikalne rozwiązanie dostępne TYLKO w Squaberze. Sami je opracowaliśmy i udostępniliśmy naszym Użytkownikom. Nie znajdziesz go w żadnym innym miejscu.

Dołącz do Strefy Premium o korzystaj z wszystkich funkcjonalności! Zapraszamy do testów.