Podsumowanie

  • WIG20 zbliża się do linii trendu spadkowego,
  • rynek wydobywczy wciąż notuje dynamiczne wzrosty.

Pomimo, że dzisiejsza sesja nie przyniosła zbyt wielkich wzrostów głównego polskiego indeksu WIG20(0,4%) , to nie brakowało dzisiaj spektakularnych ruchów. Liderem wzrostów okazała się być spółka z poza WIG20 – Integer. Notowania jednego z liderów rynku pocztowego w Polsce wzrosły dzisiaj o 21,6%, wybijając się jednocześnie z długoterminowych dołków, które zlokalizowane są nieco powyżej 26 zł za akcję.wig20

Technicznie WIG20 jeszcze w tym tygodniu może osiągnąć średnioterminową linię trendu spadkowego. Dalsze wzrosty indeksu powinna wspierać pozytywna decyzja agencji ratingowej Fitch, która utrzymała na niezmienionym poziomie rating kredytowy dla Polski.

Rynek wydobywczy wciąż na fali

Po wczorajszej dobrej sesji Famuru, dzisiaj przyszedł czas na Bogdankę, której notowania wzrosły o ponad &% i wybiły się na nowe maksima w rejonie 49 zł. Bardzo możliwe, że możemy zobaczyć jednak korektę, gdyż zbliżamy się do górnego ograniczenia kanału cenowego, gdzie oczekuję przynajmniej krótkoterminowych spadków.bogdanka

W przypadku realizacji scenariusza korekcyjnego dobrym miejscem do zajęcia pozycji na kontynuację wzrostów wydaje się być strefa popytowa w okolicy 44 zł.

SQUABER - ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Jako użytkownik Squabera masz dostęp do wiedzy oraz najważniejszych wiadomości rynkowych zupełnie za darmo. Dołącz do grona naszych klientów!