Popis Polaków w fazie grupowej Euro 2016!

Obecnie większość z nas żyje tym co dzieje się podczas Mistrzostw Europy we Francji. Polska reprezentacja w fazie grupowej spisała się na prawdę wspaniale i myślę, że przed turniejem każdy kibic wziąłby zdobyte przez biało-czerwonych 7 punktów w ciemno. Dodatkowo warto podkreślić, że jedynie nasza drużyna oraz Niemcy nie straciły dotychczas gola. Oczywiście ten wpis nie będzie dotyczył opisu dotychczasowych poczynań naszej drużyny. Co więc zostanie przedstawione w jego dalszej części? Zapewne wielu z Was to zaskoczy, ale mam zamiar pokazać Wam, jak zachowywał się najważniejszy polski indeks – WIG20 – po meczach naszych reprezentantów. Co prawda przedstawiona w dalszej części zależność między WIG20 a meczami Polaków jest raczej wyimaginowana i można traktować ją jedynie w charakterze ciekawostki, warto jednak zobaczyć jak spisywał się nasz indeks w zależności od wyników kadrowiczów.

Dominacja w meczu z Irlandią Północną

Zacznijmy więc od pierwszego meczu z Irlandią Północną, gdzie szczególnie do momentu strzelenia pierwszej bramki gra biało-czerwonych mogła się na prawdę podobać. Później niestety cofnęliśmy się do defensywy co zaowocowało kilkoma klarownymi sytuacjami dla Irlandczyków z północy. Na szczęście dowieźliśmy wynik do końca wygrywając spotkanie 1:0. Następnego dnia po tym meczu WIG20 spadł o 0.11% jednak warto podkreślić, że otworzył się luką cenową a świeca na zakończenie sesji miała charakter popytowy.

Ważny remis z Niemcami

Kolejne nasze spotkanie to rywalizacja z mistrzami świata z 2014 roku czyli Niemcami. Pomimo tego, że byli oni zdecydowanym faworytem wszyscy liczyliśmy na korzystny rezultat w tym spotkaniu. Od początku spotkania nasza gra defensywna wyglądała na prawdę dobrze, a nasz zachodni sąsiad mimo większego posiadania piłki nie umiał skonstruować sobie żadnej klarownej sytuacji. Warto powiedzieć, że w druga połowa wyglądała podobnie, a co więcej to reprezentacja polski stworzyła sobie dwie wyśmienite sytuacje, które niestety zmarnował Arkadiusz Milik.

 

Euro 2016 GPW WIG20

Cała spotkanie na swoim Twitterze skomentował Russel Crowe pisząc, że reprezentacja polski zagrała na prawdę niezłe spotkanie a polski napastnik jest dłużny kibicom kilka bramek. Oczywiście jak przystało na „mistrza ciętej riposty” Arkadiusz Milik odpowiedział na post aktora w bardzo zabawny sposób 🙂

Przepraszam Maximus

Arkadiusz Milik

Dzień po spotkaniu z Niemcami notowania WIG20 wzrosły aż o 1.2% co było początkiem obecnej silnej zwyżki, która aktualnie doprowadziła indeks polskich blue chipów w rejony poziomu 1823 pkt.

Z Ukrainą o „pietruszkę”

Ostatni mecz to z kolei spotkanie z Ukrainą. Można powiedzieć, że toczył się on o przysłowiową „pietruszkę”. Co prawda Polska mogła jeszcze zająć inne niż 2 miejsce w grupie ale to wymagałoby porażki lub remisu Niemców czy też naszej wysokiej wygranej z Ukrainą. Mecz zaczął się od mocnego uderzenia polskiej reprezentacji i dwóch zmarnowanych sytuacji. W dalszej części spotkania przeważali jednak Ukraińcy. Na szczęście w 54 minucie po świetnej akcji Kuby Błaszczykowskiego wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca spotkania. Pozytywnie na ten rezultat po raz kolejny zareagował WIG20, który następnego dnia wzrósł o 1.13%.

WIG20 Euro GPW

Czego inwestorzy powinni więc życzyć reprezentantom w Sobotę? Oczywiście wygranej i to jak najwyższej! Dobry wynik polskiej drużyny może bowiem po raz kolejny pozytywnie odbić się na notowaniach naszej giełdy, a WIG20 może pokonać kluczowy opór w rejonach 1830 pkt. do którego właśnie dociera 🙂