W dniu dzisiejszym postanowiłem prześledzić wypowiedź jednego z analityków technicznych DM mBanku Piotrka Neideka na łamach portalu gazety giełdy parkiet. Podczas spotkania pokazał on swoją wizję odnośnie spółek z GPW, na których można szukać okazji do kupna. Wśród dziewięciu firm moją uwagę najbardziej przyciągnął Polnord, czyli spółka z branży deweloperskiej, która wchodzi w skład indeksu sWIG80. Postanowiłem więc dokładniej się jej przyjrzeć.

Jeśli chodzi o samą sytuację finansową to wygląda ona na prawdę słabo. Wskaźnik fundamentalny na poziomie 0.34/5.00 raczej nie zapowiada wzrostów. Warto pamiętać jednak, że firma porusza się jak na razie w długoterminowym trendzie spadkowym więc tak słaba sytuacja fundamentalna nie powinna być zaskoczeniem. Ponadto na horyzoncie pojawiła się dodatkowa szansa dla firmy a mianowicie program “Mieszkanie +” . Warto podkreślić również fakt, że jak podaje Forsal, już dziś Polnord powinien wejść w skład indeksu mWIG40, opuszczając jednocześnie sWIG80, wpis tutaj.

analiza finansowa Polnord sWIG

To nie na analizie finansowej chciałbym się jednak skupić w tym wpisie, a na sytuacji technicznej, która moim zdaniem jest bardzo interesująca. Patrząc na wykres w interwale tygodniowym widzimy odbicie z okolic 4.80 zł. które zapoczątkowało ostatni ruch wzrostowy. Moim zdaniem warto więc zastanowić się nad kupnem akcji tej spółki i to już w rejonach obecnych poziomów. Dlaczego akurat tutaj? Aktualnie cena dotarła bowiem do bardzo istotnego wsparcia tworzonego przez równość z poprzednią korektą w trendzie oraz strefę S/R wyznaczoną na zasadzie zmiany biegunów. Ponad dodatkowym potwierdzeniem jest narastający wolumen, który oznacza zwiększone zainteresowanie firmą. Osobiście poczekam więc na czwartkowe referendum i jeśli po nim, nic się nie zmieni zapewne włączę tą spółkę do mojego portfela.

Polnord analiza techniczna GPW sWIG

[sc name=”register”]