Handlowanie akcjami to nie tylko chęci – wcześniej musisz założyć odpowiedni rachunek w Domu Maklerskim, a także poznać techniczne aspekty inwestowania – od składania zleceń po harmonogram sesji.

Podczas tego spotkania najwięcej czasu poświęcimy wszelkim szczegółom dotyczącym rachunków maklerskich. Wybór odpowiedniego Domu Maklerskiego zaważy nie tylko o wszelkich opłatach, ale także wielu udogodnieniach podczas inwestowania. Ważna jest w końcu także wygoda i przejrzystość platformy dzięki której inwestujemy, dodatki, takie jak analizy spółek, raporty, rekomendacje czy komentarze giełdowe i wiadomości.

W drugiej części przeanalizujemy rodzaje zleceń, jakie składać można na giełdzie w Warszawie. W związku z wprowadzeniem nowego systemu obrotu na parkiecie GPW ich lista się nieco rozszerzyła, a bez doskonałej znajomości możliwości jakie dają nam poszczególne zlecenia nie da się maksymalizować naszych możliwości. Do tego przestudiujemy zachowanie ceny w poszczególnych fazach handlu, a tych w harmonogramie notowań ciągłych jest kilka, w dodatku to, jak zachowuje się cena w trakcie każdej z nich daje wiele informacji o emocjach panujących na parkiecie.

Szkolenie to będzie drugim spotkaniem w cyklu Poradnik Inwestora, którego celem jest z jednej strony przemiana początkującego w samodzielnego inwestora, a z drugiej, zbudowanie pewności siebie osób, które już inwestują.

Jeżeli masz pytania, na które chciałbyś podczas tego spotkania usłyszć odpowiedź, daj nam znać w komentarzach pod tym wpisem!