Jednym z najlepszych sposobów na podłączanie się do aktualnie panującego trendu jest szukanie końca korekt i próba złapania kolejnego impulsu zgodnego z obecnym kierunkiem ruchu. Warto jednak pamiętać, że na rynku występuje wiele rodzajów korekt i w każdym momencie należy być przygotowanym na różną ewentualność. Poniżej omawiamy jedną z dwóch najprostszych typów ruchów korekcyjnych, mianowicie korektę płaską.
Spis treści
Korekta płaska budowa
Korekta płaska składa się z trzech odcinków:
- Odcinka AB, utworzonego w kierunku przeciwnym do ostatniego impulsu.
- Odcinka BC, który nie przekracza punktu A.
- Odcinka CD, który nie wybija punkt B.
Ten rodzaj korekty występuje na rynku bardzo często, jednak jest on rzadko wykorzystywany przez inwestorów w celach handlowych. Najprawdopodobniej dzieje się tak przez dwa czynniki. Pierwszym z nich jest fakt, iż traderzy najczęściej oczekują utworzenia bardziej rozbudowanej i czytelnej struktury takiej jak np. korekta prosta. Z kolei drugim jest brak możliwości wyszukania geometrii 100% w tej korekcie, która bardzo często jest rozpatrywana jeśli chodzi o pojęcie ruchów korekcyjnych.
Sprawdź naszą aplikację Squaber
Inwestuj razem ze Squaberem.
Wszystko co potrzebujesz jest w jednym miejscu!
Warto potwierdzić wystąpienie korekty innymi elementami analizy
Warto więc szukać dla niej dodatkowych potwierdzeń, co znacznie zwiększy szanse na powodzenie transakcji. Za wspomniane potwierdzenia uznaje się inne elementy analizy technicznej takie jak np. zniesienia Fibonacciego, świece japońskie, poziomy wsparć i oporów czy poziomy wykupienia i wyprzedania. Jeśli więc inwestor zaobserwuje, że na pewnym poziomie wypada konfluencja przynajmniej dwóch z wymienionych wcześniej czynników, może wyznaczyć potencjalny punkt zwrotny dla notowań.
Podsumowanie
Korekta płaska to jedna z dwóch najczęściej spotykanych typów ruchów korekcyjnych na rynkach. Jest jednak ciężka do przewidzenia, przez co też inwestorzy wykorzystują ją sporadycznie.