28% naszego eksportu idzie do Niemiec, a tam strajki, problemy rządowe, rosnące bezrobocie. Pomimo tego, niemiecki DAX40 atakuje historyczne szczyty. Jak to możliwe?

Dramat w niemieckiej gospodarce, a DAX40 atakuje historyczne szczyty!

Niemiecka gospodarka jest w rozsypce, a strajki, które przechodzą przez największe miasta, paraliżują kolej, pokazują wprost niezadowolenie społeczeństwa niemieckiego. Pomimo tego, index DAX40 jest na szczycie – dlaczego? Wydawałoby się, że podstawowe spółki, to przede wszystkim przemysł, w tym głównie samochodowy. I jest to prawda. Siemens Energy ostatnio był na łamach gazet w negatywnym świetle, ze względu na 5 mld stratę. Volkswagen od lat boryka się z problemami – od kar przez spadek rentowności.

Podsumowania sesji i komentarze – https://squaber.com/pl/analysis

Rozbudowane analizy, konkretne okazje. To wszystko w Squaber.com codziennie. Dołącz na 360 dni do Premium i odbierz 30 dni GRATIS! DODATKOWO 20 zł zniżki i 10% chargbacka https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

40 firm niemieckich zrzeszonych jest w indeksie giełdowym DAX40. Pomiomo utrzymywania się negatywnego nastawienia wśród przedsiębiorców już od blisko 2 lat, indeks ten notuje swoje historyczne szczyty. Do tego, od początku 2023 roku rośnie bezrobocie za naszą zachodnią granicą, które na koniec grudnia 2023 roku wynosiło 5,9%.

Obejrzyj nagranie i dowiedz się jakie firmy deweloperskie mogą na to czekać

00:00 Wprowadzenie
01:20 BitcoinEthereum
03:10 WIG20
04:02 Niemiecka gospodarka 
09:15 Siemens Energy (ENR.DE)
11:50 Obraz niemieckiej gospodarki oraz DAX40
21:22 Vonovia (VNA.DE)
21:35 Volkswagen (VOW.DE)
23:07 Commerzbank (CBK.DE)
23:57 Bayer (BAYN.DE)
25:00 Indeksy zagraniczne
27:28 Zaproszenie na specjalny webinar

 

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!