Poszukiwanie okazji to ciągle powtarzający się schemat, który dobrze zastosowany pomaga uniknąć niepotrzebnych strat, a zwielokrotnia zyski.

Jak kupować dobre spółki w dobrej cenie?

To pytanie może zdawać się bardzo ogólne, ale w rzeczywistości sprowadza się do kilku kroków. Schemat znajdowania okazji inwestycyjnych dla początkujących powinien być na tyle prosty, aby jego zastosowanie nie wymagało zaawansowanej wiedzy. Mnogość wskaźników i możliwości powodują więcej stresu niż pożytku. Dlatego dobre zasady postępowania skupiają się na podstawowej informacji – czyli raportach finansowych oraz analizie ceny. Połączenie analizy fundamentalnej oraz technicznej pozwala na kompletne spojrzenie na sytuację spółki.

Podsumowania sesji i komentarze – https://squaber.com/pl/analysis

ŚWIĘTUJEMY 10 URODZINY!

Rozbudowane analizy, konkretne okazje. To wszystko w Squaber.com codziennie. Zyskaj 90 dni w prezencie – każdy zakup na 360 dni daje bonus! Także w cenach gwarantowanych https://squaber.com/l/oferta-dostepu-squabera-premium/

Wyceniaj przyszłość

Jednak prawdziwie okazje znajduje się jeszcze krok wcześniej. Prawdziwe perły inwestycyjne są niedostrzegane przez inwestorów początkowo ze względu na wcześniejsze złe informacje. Jednak tak jak w życiu, tak i na giełdzie – po nocy przychodzi świt. Nie wszystkie niestety spółki, które mocno spadły stają się nowymi ulubieńcami inwestorów. Dlatego połączenie trzech elementów: weryfikacji możliwości rozwoju biznesu spółki, następnie jej podstawowych danych finansowych oraz sytuacji technicznej pozwala na zbudowanie zaufania do własnego osądu, który wielokrotnie zostanie przetestowany przez emocje w trakcie trzymania spółki.

Jak trzymać dobre spółki w portfelu? Jeżeli dokonałeś dobrej analizy spółki, to zbudujesz zaufanie do tego, że jej ścieżka jest wzrostowa. Same emocje będą miały ograniczony wpływ, pod warunkiem napływu ze spółki informacji pozytywnych – podtrzymujących Twoją tezę inwestycyjną.

Obejrzyj nagranie i dowiedz się, jak radzić sobie z emocjami i utrzymać wartościowy portfel akcji.

00:00 Przywitanie
02:30 Krok 1: Określ perspektywy
09:50 Krok 2: Zweryfikuj sytuację finansową
11:00 Jakie wskaźniki obserwować?
20:30 Krok 3: Obserwuj wykres – transakcje insiaderów i momentum
27:00 Jak ograniczyć czas potrzebny na analizę?
34:45 Przetestuj Squabera!

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!