Linia trendu to jedno z fundamentalnych narzędzi w analizie technicznej, które pomaga traderom rozpoznać kierunek generalnego ruchu cen. Jest to linia, która jest rysowana między dwoma lub więcej punktami na wykresie cenowym, i jest wykorzystywana do identyfikacji i potwierdzenia trendów na rynku.

Jeżeli cena aktywów zazwyczaj rośnie, mówimy o trendzie wzrostowym, i wtedy linia trendu jest rysowana pod spodem serii wyższych dołków. W przypadku trendu spadkowego, gdzie cena aktywów zazwyczaj spada, linia trendu jest rysowana nad serią niższych szczytów.

Linie trendu są często wykorzystywane do przewidywania potencjalnych obszarów wsparcia lub oporu. Wsparcie to poziom, poniżej którego cena prawdopodobnie nie spadnie, natomiast opór to poziom, powyżej którego cena prawdopodobnie nie wzrośnie. Przełamanie linii trendu może sygnalizować zmianę w trendzie.

WAKACJE w Squaber.com, a dodatkowo odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament!
Dodatkowo odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!