Koniec z roszczeniem o bezumowne korzystanie z kapitału będzie sporą bolączką dla banków!

Już 28 czerwca o 20:00, specjalny webinar: Na co zwrócić uwagę przy inwestowaniu w kontrakty terminowe? https://edukacja.squaber.com/webinaria/kontrakty-terminowe-na-co-zwracac-uwage

Dodatkowo odbierz dodatkowe 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! https://bit.ly/squaber-partner

Wyrok TSUE w sprawie C-520/21 będzie kamieniem milowym w sprawach frankowych w Polsce, niezależnie od orzeczenia. Trybunał orzeknie o roszczeniach dotyczących wynagrodzenia za korzystanie z kapitału, zarówno w sprawach banków przeciwko kredytobiorcom, jak i odwrotnie, czyli frankowiczów przeciwko bankom. Nie ma przestrzeni prawnej, aby przedsiębiorca postępujący nieuczciwie względem klientów mógł domagać się rekompensaty. Wyrok TSUE będzie prawdopodobnie podobny do opinii Rzecznika Generalnego, że naruszenie obowiązków przez bank nie daje prawa do żadnej rekompensaty. Wyrok przyspieszy rozpoznanie spraw frankowych, a banki stracą nadzieję na uzyskanie wynagrodzenia. Może również pojawić się zwiększone zainteresowanie frankowiczów kierowaniem roszczeń względem banków. Wyrok TSUE pomoże ujednolicić praktykę rozpoznawania wniosków o zabezpieczenie, szczególnie w sprawie dotyczącej zwolnienia z obowiązku płacenia rat kredytu frankowego.

Czy w takim ujęciu Votum, jako spółki zyskującej na wygrywanych sprawach z bankami będą się dalej zwiększać, czy orzecznictwo TSUE spowoduje, że banki będą wystosowywały lepsze propozycje ugodowe dla kredytobiorców? Niezależnie od wszystkiego zyskają konsumenci.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!