Na dzień 3 kwietnia 2023 (12:00) WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 5 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 15 spółek jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco kontynuuje trend wzrostowy po utworzeniu sporej wielkości korekty. Najbliższe znaczące poziomy to 78 oraz 72 zł.

Allegro

Allegro pozostaje w trendzie wzrostowym, gdzie na koniec poprzedniego miesiąca utworzyła się bardzo wysoka świeca popytowa. Najbliższy opór jest na wysokości 32 zł.

ALR

Alior rozpoczyna swój pierwszy miesiąc w WIG20 w trendzie wzrostowym. Opory są na 42 i 44 zł.

CDR
CDR przeszedł w trend spadkowy i kieruje się w stronę równego poziomu 100 zł. Jego rozbicie otworzy drogę do 85 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS pozostaje w trendzie spadkowym, gdzie po próbie wyjścia powyżej 20 zł, ponownie skierował się do wsparcia na 17 zł.

Dino
Dino jest w trendzie wzrostowym, jednak na wysokości 420 zł pojawiła się znaczna podaż, która może zapowiadać ruch w stronę okolic 370 zł.

Grupa Kęty

Kęty przeszły w trend wzrostowy. Kluczowe wsparcie jest na wysokości 520 zł.

JSW
JSW przeszło w trend spadkowy. Do czasu powrotu powyżej 52 zł możemy zobaczyć ruch w stronę 42 i 38 zł.

KGH

KGHM w trendzie wzrostowym, widoczne są jednak problemy z dalszymi wzrostami. Kluczowy poziom oporowy jest na 134 zł, wsparcie to 112 zł.

Kruk

Kruk dalej w trendzie wzrostowym, ale marzec upłynął na tworzeniu korekty. O potencjalnej zmianie trendu będzie świadczyć odbicie od poziomu 325 zł za papier.

LPP
LPP po dynamicznej wyprzedaży ponownie przechodzi w trend wzrostowy. Najbliższe znaczące poziomy to 9,2 i 10 tys. zł.

mBank

mBank kończy korektę w ramach swojego trendu wzrostowego. Zejście poniżej 300 zł może ponownie zmienić sytuację techniczną na tej spółce.

Orange
Orange w trendzie wzrostowym, wyjście powyżej 7,1 zł otworzy drogę do 7,35 zł.

Pekao S.A.
Pekao nadal jest w trendzie wzrostowym, przebicie przez strefę z okolic 92 zł może pozwolić na ruch do 95 zł.

Pepco

Pepco pozostaje w trendzie wzrostowym, aktualnie testowane są dołki z lutego i początku marca br. na 42,5 zł. Ich pokonanie otworzy drogę do okolic 45 zł.

PGE
PGE przeszło w trend spadkowy, który do czasu wzrostu powyżej 7 zł pozostaje niezagrożony.

PKN Orlen
Orlen przeszedł w trend spadkowy po wyjściu dołem z konsolidacji. O potencjalnym powrocie do wzrostów będzie świadczył powrót powyżej 62 zł i ruch do szczytów przy 68 zł.

PKO BP
PKO powraca do wzrostów, wyjście powyżej styczniowych dołków na 31,4 zł jest konieczne do utrzymania wzrostowego scenariusza.

PZU
PZU pozostaje w silnym trendzie wzrostowym, gdzie aktualnie obserwujemy powrót w zakres konsolidacji, w której kurs pozostawał od lutego br.

Santander Bank Polska
SPL nadal w trendzie wzrostowym, gdzie ostatni tydzień pokazał powrót optymistycznych nastrojów. Po pokonaniu oporu na 305 zł, kolejnym celem dla kupujących może być wartość 320 zł.